Předchozí
1 z 12
Další

1. Hřiště na pétanque

Prostor, který budou využívat příznivci hry pétanque, má vyrůst revitalizací v současnosti nevyužitého hřiště poblíž Mateřské školy Sluníčko v Krnovské ulici. Vybavení na pétanque si uživatelé budou nosit vlastní.

Hřiště na pétanque.Zdroj: Se souhlasem města Opava

2. Celoroční provoz toalet v Městských sadech

Cílem je rozšířit otevírací dobu WC v Parkhotelu u fotbalového stadionu v období od 1. října do 30. dubna pro všechny návštěvníky Městských sadů.

Celoroční provoz toalet v Městských sadech.Zdroj: Se souhlasem města Opava

3. Bezpečné zastávky

Zabezpečení zastávek městské hromadné dopravy nálepkami různých barev a tvarů tak, aby do skel nenaráželi ptáci. Aktuálně jsou skla opatřeny siluetami dravců, což podle autora nápadu není účinné.

Bezpečné zastávky.Zdroj: Se souhlasem města Opava

4. Paravánové zástěny kontejnerových stanovišť

Smyslem je vybudovat okolo tří kontejnerů v Jiráskově ulici a čtyř v Těšínské ulici dřevěné ohrádky. Tím by došlo k uschování nevzhledného stavu a zvelebí se tak prostor kolem popelnic.

Paravánové zástěny kontejnerových stanovišť.Zdroj: Se souhlasem města Opava

5. Integrační hřiště Dostojevského

Cílem je vznik herních prvků na sídlišti u „Splitu“ pro děti s postižením a děti zdravé, aby si mohly hrát společně. Snahou je také dětem na vozíčku nebo s jiným kombinovaným postižením, i se zrakovým, vytvořit důstojné prostředí pro trávení volného času.

Integrační hřiště Dostojevského.Zdroj: Se souhlasem města Opava

6. Outdoorové hřiště pod ZŠ Vrchní

Na travnatém prostranství pod ZŠ Vrchní má vyrůst hřiště s workoutovými, parkurovými a boulderovými prvky hlavně pro náctileté děti, kde se budou moci potkávat a získají tak větší motivaci se sportovně rozvíjet a trénovat.

Outdoorové hřiště pod ZŠ Vrchní.Zdroj: Se souhlasem města Opava

7. Zahrada radosti

Pod tímto názvem se ukrývá revitalizace zahrady MŠ Na Pastvisku. Mají se obnovit herní prvky, které doplní houpačkové hnízdo a vznikne fotbalové hřiště z lítého pryžového povrchu.

Zahrada radosti.Zdroj: Se souhlasem města Opava

8. Alpský potok na Ptačím vrchu

Jde o obnovu Alpského potoka pod „Ptačákem“. Bystřina bude mít blahodárné účinky v podobě uklidňujícího pohledu na tekoucí vodu, bude sloužit jako pítko pro ptáky, ale zároveň bude součástí i osvěta k probuzení zájmu o skalničkaření u nové generace.

Alpský potok na Ptačím vrchu.Zdroj: Se souhlasem města Opava

9. Opavský Stonehenge

Vedle kamenného pítka pro ptáky za městským hřbitovem by se mohl instalovat kruhový útvar z šestnácti kamenů vysokých 120 až 150 centimetrů. Čtyři budou ukazovat světové strany, čtyři východ a západ slunce při slunovratech, osm pak východ a západ vysokého a nízkého Měsíce. Chybět nemají ani horizontální sluneční hodiny.

Opavský Stonehenge.Zdroj: Se souhlasem města Opava

10. Učíme se a relaxujeme venku

Cílem je stavba zastřešené pergoly s velkým stolem a lavicemi nejen pro děti z mateřské školy, ale i pro veřejnost v zahradě MŠ Šrámkova. Pergola má vyrůst v místě nynějšího brouzdaliště.

Učíme se a relaxujeme venku.Zdroj: Se souhlasem města Opava

11. Cyklisto, sesedni z kola! Kryté posezení na cyklotrase

Tento nápad počítá s postavením krytého posezení, tedy altánu na cyklotrase Radegast ve Slavkovské ulici pod jaktařským kostelem. Realizací dojde podle předkladatelky i k částečnému zvelebení a zvýšení atraktivity opomíjené části města.

Cyklisto, sesedni z kola! Kryté posezení na cyklotrase.Zdroj: Se souhlasem města Opava

Co zvítězilo v minulých letech?

2021 – venkovní posilovna pro všechny, hřiště pro jaktařské děti, workoutové hřiště na ZŠ Otická, úprava parčíku v Těšínské ulici, street art malba u vstupu do krytého bazénu a doplnění herních prvků pro děti na hřišti na křižovatce Mlýnské a Ovocné ulice.

2020 – rozšíření dětského hřiště v Malých Hošticích, taneční parket pod širým nebem, doplnění herních prvků na dětské hřiště na náměstí Slezského odboje ke společným hrám zdravých a handicapovaných dětí, úprava parčíku u křížení ulic Mlýnské a Ovocné, mlžítka v centru města, bosá stezka Řeka.

2019 – obnova školní zahrady v Mateřské škole Čajkovského, rozšíření fitness zóny v Městských sadech, nová časomíra v tělocvičně Základní školy Mařádkova.

2018 – dovybavení dětského hřiště Základní školy Englišova, dětské a workoutové hřiště v Suchých Lazcích, úprava místní komunikace za vojenským splavem.