Několik minut po patnácté hodině odpolední narazil včera, v pondělí 31. května 2021, řidič osobního vozu Ford Focus při couvání na parkovišti na ulici U Bašty v Hlučíně do opodál stojící zaparkované Mazdy 6.

"Tu zde odstavila místní 26letá žena. Po střetu shora uvedený muž nezastavil a z ulice U Bašty ujížděl po ulici Ostravské, ač se jej okamžitě snažil zastavit právě zde přítomný strážník hlučínské Městské policie a další dvě svědkyně události," popsal mluvčí polici René Černohorský s tím, že daný skutek byl právě oznámen i státním policistům z Hlučína.

"Jedna z policejních hlídek chvíli poté zaregistrovala uvedený osobní automobil značky Ford Focus jak stojí u areálu fotbalového hřiště v obci Markvartovice. Ve voze se na místě řidiče nacházel výše jmenovaný 49letý muž, který spal. Na výzvu se tento řidič bezdůvodně odmítl podrobit orientační dechové zkoušce a rovněž bezdůvodně odmítl i lékařské vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu (krve nebo moči)," dodal k případu dále mluvčí Černohorský.

Vzhledem k tomu, že 49letý muž jevil známky silné podnapilosti a byla zde důvodná obava, že by ve svém možném protiprávním jednání (řízení motorového vozidla pod vlivem alkoholických nápojů) mohl pokračovat, policisté rozhodli o jeho zadržení a umístění na protialkoholní záchytné stanici v Opavě k vystřízlivění.

"Ke zranění žádné ze zúčastněných osob nedošlo a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši 80 tisíc korun. Celá záležitost je nadále v intenzivním prošetřování a prověřování ze strany hlučínských policistů v úzké spolupráci s opavskými kriminalisty," uvedl závěrem René Černohorský.