V pátek 24. a v sobotu 25. května se v rámci festivalu Opava slaví 800 uskuteční akce 800 Fidorek pro Opavu. Veřejnost bude moci na sbírku přispět u označených stánků i do mobilních kasiček během dvou festivalových dnů v Městských sadech a u Stříbrného jezera. Prvních osm set dárců dostane během pátku a soboty jako poděkování Fidorku.

„Jsme moc rádi za podporu. Pro děti s handicapem jsou radovánky na normálních hřištích vlastně nedostupné. Chceme proto rozšířit integrované hřiště u školy v Dostojevského ulici o bezpečnou a současně moderní houpačku, která poslouží nejen zdravým dětem, ale bude uzpůsobena i pro vozíčkáře,“ přibližuje předseda spolku Opavskem bez bariér Pavel Carbol.

Městská policie, ilustrační snímek.
Pozor na podvodníky v ulicích Opavy! Vydávají se za neslyšící

Sbírka s mottem Slavíme a pomáháme, přidejte se! bude probíhat v pátek i v sobotu ve stánku v parku. Během soboty najdou lidé poblíž vstupní části areálu na Stříbrném jezeře stánek opavských skautů, kteří budou rovněž vybírat příspěvky do zapečetěných mobilních kasiček.

Spolek Opavskem bez bariér chce akci 800 Fidorek pro Opavu uspořádat ještě alespoň dvakrát. Pokud by se podařilo vybrat potřebnou částku už během víkendu, podpoří z dalšího výtěžku jiný opavský veřejně prospěšný projekt.

Snímek plynové pistole. Ilustrační foto.
Střelba vyděsila obyvatele Opavy. Policie našla nábojnici z plynovky

Speciální houpačka přesahuje svými rozměry běžné standardy. Vejde se na ni deset dětí včetně čtyř na vozíčku. Její pořízení stojí 800 tisíc korun. Houpačka není unikátní jen svou konstrukcí, ale také tím, že žádná taková na území naší republiky zatím není. Nevyrábí se sériově, ale na míru podle požadavků zákazníka. V Opavě doplní zmíněné integrované hřiště, které z iniciativy spolku otevřela Opava v blízkosti speciální ZŠ pro tělesně postižené v Dostojevského ulici.

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT:

Rainbow Fest v Ostravě: Ben Cristovao rozproudí návštěvníky už tuto sobotu

Zdroj: Deník/Kateřina Součková