V zařízení pracuje už třiatřicet let. Začínala jako instrumentářka na porodním sále, prošla různými profesními pozicemi a nyní je na postu vrchní sestry celého oddělení.

Kromě péče o pacientky se pedagogicky věnuje i výuce studentek oboru všeobecná sestra. Do soutěže ji nominoval primář oddělení Alfréd Dőrr.

„Stojím si za tím ve všech směrech, protože Věrka je naše obětavá, vstřícná, nekonfliktní vrchní sestra, která si uznání rozhodně zaslouží. Kromě lidí má ráda i zvířata, a pokud vím, je zanícená pejskařka," říká primář Dőrr.

Věru Vaňkovou postup do finále nesmírně potěšil. „Rozhodně nejsem typ, který si potrpí na veřejné zviditelňování, ale nechci předstírat, že z toho nemám radost. Výsledek bych si tipovat netroufla, ale už samotný postup mezi finalistky vnímám jako velký úspěch," konstatuje vrchní sestra Vaňková.

Opavané mohou svou finalistku už teď podpořit hlasováním na webové stránce sestra.msk.cz nebo na facebooku Moravskoslezského kraje. Měli by se v maximálním počtu zapojit i ti, kteří pacienty na jejím oddělení nebyli a ani nebudou.

Držitelka titulu Moravskoslezská sestra 2016 bude vyhlášena 15. září na galavečeru v aule Vysoké školy báňské-Technické univerzity Ostrava.

Anketu pořádá odbor zdravotnictví Krajského úřadu Moravskoslezského kraje pod záštitou hejtmana Miroslava Nováka, ministra zdravotnictví Svatopluka Němečka a prezidentky České asociace sester Martiny Šochmanové.