V neděli přesně v pravé poledne se rozezvonily zvony v místních kostelích, a to včetně zvonice jižní věže konkatedrály Nanebevzetí Panny Marie.

Někteří Opavané za zavražděné zapalovali svíčky. Například u koule na Horním náměstí v centru města. Do barev francouzské vlajky se pak večer zbarvily budovy radnice a Slezského divadla.

Pondělní pieta v Hlučíně

Páteční teroristické útoky, které ochromily nejen Paříž, ale doslova celý svět, se dotkly také obyvatel Hlučína. Na místní radnici visí vlajky na půl žerdi. V pondělí od 12 hodin navíc hlučínský městský úřad uctí památku zavražděných minutou ticha.

„Co se v pátek odehrálo ve Francii, se dotklo asi každého z nás. Všichni máme své rodiny a nejspíše si ani nedokážeme představit obrovskou bolest, kterou prožívají blízcí obětí nesmyslného teroristického útoku.

Možná jsme si i trošku oddechli, že žijeme v malém klidném městě, kde prožíváme své běžné každodenní starosti, které se jeví ve světle otřesných událostí tak nepodstatné," poznamenala místostarostka Hlučína Blanka Kotrlová a jedním dechem dodala: „Stovky kilometrů v současném světě ale není žádná vzdálenost, brutalita odehrávající se u sousedů se nás bezprostředně týká.

Proto se Hlučín přidává ke společnému hlasu, který do Francie vzkazuje: Jsme s vámi, máte naši podporu!" Doplňme ještě, že k pietě, která má začátek v pravé poledne, se připojí všichni zaměstnanci radnice.

„Věříme, že se přidají i ostatní občané Hlučína, firmy a organizace," uvedl ještě hlučínský starosta Pavel Paschek.