Policisté pohřešovali muže od minulého týdne, obvodní oddělení v Kravařích po něm vyhlásilo pátrání a opavští kriminalisté prověřovali předem stanovená a doporučená místa, na kterých by se muž mohl pohybovat na svém jízdním kole, které mohl využívat.

Na žádost policie proběhla i výzva v místním obecním rozhlase, na kterou zareagovali nezávisle na sobě dva místní občané, kteří viděli pohřešovaného muže jet právě na jízdním kole po ulici Stiborské v obci Kobeřice ve směru k firmě Gypstrend.

„Následně byla zahájena pátrací akce za účasti téměř tří desítek policistů z jednotlivých obvodních oddělení, z dopravního inspektorátu územního odboru PČR v Opavě a policistů ze speciální pořádkové jednotky krajského ředitelství ve Frýdku-Místku. Pátrání probíhalo v obci Kobeřice, v okolních obcích, v okolí sádrovcových lomů firmy Gypstrend, na přilehlých polích, na loukách, na polních cestách, v lesních porostech, u vodních ploch i na nedaleké česko-polské hranici. Na místo byl přivolán i policejní vrtulník s termovizí,“ popisoval mluvčí policie René Černohorský.

Pátrací akce byla ukončena okolo půlnoci bez zjištění výskytu, pohybu a pobytu pohřešovaného muže s tím, že ráno druhého dne se bude pokračovat.

A pokračovalo se. Bohužel pohřešovaný byl ráno nalezen bez známek života zaměstnancem místního obecního úřadu v lesním porostu mezi obcemi Kobeřice a Hněvošice, a to poblíž sádrovcového dolu v katastrálním území obce Kobeřice.

„Vedle něj bylo nalezeno i jeho jízdní kolo a prvotním šetřením a ohledáním nebyly zjištěny žádné známky násilí ze strany jiné osoby,“ dodal Černohorský.