Naděžda Belasová (49 let) je z Ostravy-Hrabůvky. Pochází ale z Hlučína. A tam také podle všeho vedou i poslední stopy před jejím zmizením.

Uplynulou sobotu kolem čtvrté odpolední ji její blízcí viděli naposledy. To když se loučila před údajným školním srazem. Zhruba o dvě hodiny později dala přes sms vědět dceři, že je v pořádku. Od té doby se ale po ní slehla zem. Na sraz se spolužáky nedorazila, nevrátila se domů a nikdo neví, co se přihodilo.

V pondělí navíc příbuzní Naděždy Belasové nalezli její dopis na rozloučenou.

Začal se pomalu odkrývat příběh úmyslného klamání. Žena měla v onen den opravdu školní sraz. Rodině ale řekla, že protože už v současnosti žije většina spolužáků v Ostravě, nebude se akce konat v Hlučíně, ale v ulici Stodolní. To však nebyla pravda. Oslava se konala skutečně v Hlučíně.

Navíc již minulý čtvrtek dala vědět kamarádovi, který sraz organizoval, že se nedostaví. „Nejspíš chtěla zmást mou sestru," domnívá se o motivech toho, proč žena neřekla doma pravdu, její syn. Ten je sám policistou a rozjíždí i pátrání na vlastní pěst.

Povedlo se mu například u kolegů zjistit, že mobil jeho maminky měl být údajně naposledy lokalizován na hlučínském autobusovém nádraží.

Naděžda Belasová. Do hledání se ale zapojují všichni blízcí i v terénu. „V úterý jsme například čtyři hodiny vkuse procházeli hlučínskou štěrkovnu, prolézali jsme houštiny a křoví a podobně. Mám z toho všeho hrozné obavy, protože mamka, když se pro něco rozhodla, tak to vždy dotáhla," říká syn Naděždy Belasové a dodává, že rodina je na tom momentálně z psychického hlediska hodně zle:

„Už několik dní prakticky nežiju. Sestra je na tom ještě hůř. Přítelkyně za pár dní rodí a taky to nenese dobře. Nejhorší je ta nejistota. Kdybychom alespoň věděli, co se stalo, bylo by to lepší. Ale pořád doufáme, že se máma vrátí."

Bohužel se ovšem ani nedá říct se stoprocentní jistotou, kde pohřešovanou hledat. „Je to těžké. Taky je docela možné, že se přijela do Hlučína z povzdálí naposledy podívat na spolužáky, potom vypnula mobil, sedla na vlak a odjela třeba do Žiliny. Nic nevíme," pokračuje ve vyprávění mladý policista, jehož maminka se podle něj poslední dobou trochu změnila a uzavřela do sebe.

Mimo jiné bojovala i se zdravotním stavem. Vinou výrůstku na krční páteři měla bolesti a problémy s udržením rovnováhy. Proto také byla v plném invalidním důchodu.

Bez pomoci veřejnosti se v tomto případě nejspíše vyšetřovatelé neobejdou. Zatím se nemají čeho chytit a největší pomoc jim přinesou eventuální svědecké výpovědi lidí, kteří někde v minulých dnech ženu zahlédli. Kdokoli by měl k případu a výskytu pohřešované jakékoli informace, má se ozvat na telefon 974 726 702, tísňovou linku 158 nebo osobně zajít na nejbližší policejní stanici.

Naděžda Belasová je 160 centimetrů vysoká, váží 56 kilogramů a má drobnější postavu, nosí odbarvené blond vlasy a má modré oči. Kromě toho, že měla u sebe hnědou kabelku a byla obuta v hnědých balerínkách, bohužel neexistuje přesnější popis jejího oblečení v den zmizení.