Také pohádky z policejního prostředí nevybočují z obecného trendu a mají dobrý konec. Nevyskytují se v nich ale nadpřirozené bytosti. „Jsou napsány o životních rizicích, se kterými se děti mohou setkat," mínila vrchní inspektorka opavské policie Pavla Welnová.

Malí posluchači se mimo jiné seznámili s pohádkou O statečném policistovi Honzíkovi, v níž jak už název napovídá, vystupuje jako hlavní postava Honzík. Zmínit je třeba také jeho kamaráda soudce – spravedlivého Přemysla.

Celý příběh vypráví o nebezpečné řece a chlapci, který se ji snaží přejít po hraně splavu a hrozí, že se utopí. V tu chvíli zasáhne Honzík a dítě zachrání. Autor pohádky byl inspirován skutečnou událostí. Podobných poučných příběhů je ovšem v knize podstatně více.

„Po čtení jsme našim malým návštěvníkům představili práci policistů z nejrůznějších služeb jako například pořádkové policie, kynologie a dalších. Ukázali jsme jim, že policista po vykradení bytu nebo domu musí zajišťovat nejrůznější stopy, mezi které může patřit i otisk prstu," pokračovala Pavla Welnová. Jeden takový otisk si mimochodem předškoláci odnesli domů.

Na závěr jen doplňme, že knihu nelze koupit. Zdarma ji však mohou získat zástupci škol. K vyzvednutí je na pracovišti skupiny tisku a prevence. Předtím se stačí jen telefonicky domluvit na telefonním čísle 727 942 674: „Druhou možností, jak publikaci získat, je účast na besedě s dětmi v preventivním centru. Součástí knihy jsou i dvě CD s jednotlivými pohádkami, které čtou samotní policisté a soudce."