Jak se později ukázalo, mužem s nechutnými choutkami byl šestatřicetiletý Opavan. Svůj první cíl si vytipoval před koncem listopadu v Pivovarské ulici poblíž Obchodního domu Breda. Krátce po šesté hodině ranní se tam potají přikradl k nic netušící dvaačtyřicetileté ženě, které „nechtěný gentleman“ posléze počal šmátrat po těle.

Naprosto šokovaná oběť okamžitě začala volat o pomoc, opavský zvrhlík ovšem svého jednání zanechal, až když kolem projížděl náhodný cyklista. Následně utekl pryč. Po tomto skutku si dal dotyčný na několik dní pauzu a do „díla“ se opět pustil začátkem prosince.

Tentokrát na sídlišti v Kateřinkách v Ratibořské ulici využil momentu překvapení před jedním z panelových domů, kde se nacházela sedmadvacetiletá žena. Znovu k ní přistoupil zezadu a pak ji neváhal osahávat.

I v tomto případě následoval křik a volání o pomoc, které pachatele donutilo k rychlému ústupu.

Za své chování ovšem bude pykat. Obtěžované ženy totiž vše nahlásily policii a kriminalisté se pustili do pátrání. K dispozici měli popis muže a během tohoto týdne se jej povedlo najít a zadržet. Pachatel je obviněn z výtržnictví. Dvojice obtěžování ovšem v jeho případě nemusí být konečným číslem.

„Žádná z žen nebyla zraněna. Jednání vždy trvala několik vteřin. Není však vyloučeno, že existují další poškozené. Z toho důvodu je možno kontaktovat polici na telefonním čísle 974 737 651,“ komentoval tiskový mluvčí opavských policistů René Černohorský.