Odtud však 13. března odešel, přičemž na stole v pokoji zanechal dopis na rozloučenou s tím, že spáchá sebevraždu skokem z vodní hráze. „Podle oznamovatelky a pracovnice ubytovny byl muž ve špatném psychickém stavu, jedná se o osobu závislou na návykových látkách. Do současné doby se na ubytovnu nevrátil a nepodal o sobě žádnou zprávu,“ konstatoval v pátek 22. března dopoledne mluvčí opavské policie René Černohorský.

Richard Macháč je střední postavy, měří 165 centimetrů a má krátké hnědé vlasy. V době, kdy opouštěl ubytovnu, měl na sobě černou mikinu a černou zimní bundu. „Doposud provedená šetření v bezprostředním okolí, jakož i u rodinných příbuzných a kamarádů nebo ve zdravotnických zařízeních, jsou negativní,“ pokračoval René Černohorský.

V akci byli i policejní potápěči

Vzhledem k tomu, že si chtěl pohřešovaný muž vzít život, bylo ihned po nahlášení zmizení zalarmováno několik složek, které se pustily do hledání.

„Bylo provedeno šetření v oblasti Kružberské přehrady, a to za účasti policistů Speciální pořádkové jednotky moravskoslezských policistů, vítkovských hasičů s vodními čluny, policejních psovodů, vítkovských a hradeckých policistů, opavských kriminalistů a různých místních dobrovolníků. Propátrávaly se břehy řeky, přehrada i penzion. Pátrací akce se prováděly i v okolí ubytovny, na veřejných prostranstvích a restauracích ve Starých a Nových Těchanovicích, Kružberku, Jánských Koupelích a ve Vítkově. Převážně v prostoru přehrady se pátralo opakovaně, přítomni byli i policejní potápěči,“ vyjmenoval René Černohorský.

Pokud máte informaci, kde by se Richard Macháč mohl nacházet, ozvěte se na policejní číslo 974 737 336 nebo na linku 158.