Komisař Služby kriminální policie a vyšetřování v Opavě zahájil trestní řízení proti řidiči osobního vozu Renault Laguna, sedmatřicetiletému muži v Bolatic, který svým vozem sanitce jedoucí se zapnutým majákem zkřížil cestu. Řidič renaultu je podle tiskového mluvčího opavské policie Reného Černohorského důvodně podezřelý ze spáchání trestného činu ublížení na zdraví s následkem smrti.

Toho se měl dopustit před třemi dny v době kolem 10.10 hodin dopoledne, kdy řídil svůj vůz po Ratibořské ulici v Opavě ve směru na Velké Hoštice. Na křižovatce s ulicí Hlučínskou začal odbočovat doleva na obec Hněvošice, přičemž si nevšiml, že je předjížděn sanitním vozem Mercedes Benz. „Při odbočování narazil do pravé přední části sanitního vozu, následkem čehož odmrštěná sanitka vrazila do sloupu elektrického vedení domu na ulici Hlučínské a při neovladatelné jízdě srazila po chodníku jdoucího muže z Opavy. Ten utrpěl mnohačetná poranění hlavy a hrudníku, kterým na místě podlehl,“ popsal pro Deník tragickou nehodu René Černohorský.

Jak už jsme vás podrobně informovali ve včerejším Opavském a hlučínském deníku a Regionu, vyžádala si otřesná velikonoční havárie kromě dvou ztracených lidských životů také lehké zranění řidiče sražené sanitky a středně těžké zranění jeho spolujezdce, dvaatřicetiletého záchranáře z Opavy.

Lehké poranění hlavy utrpěla také pětiletá dívenka z Krnova, která v době nehody seděla na zadním sedadle vozu Renault Laguna.