„Zápas bude ostře sledovaným nejen ze strany sportovních nadšenců, nýbrž také ze strany policie. Jedná se o rizikový fotbalový zápas, na kterém je očekávána přítomnost několika tisíců fanoušků z Opavy a okolí, z Ostravy a také z Polska.

Aby nedocházelo ke střetu fotbalových příznivců, výtržnostem a z důvodu předcházení přestupkové a trestné činnosti , věnuje policie tomuto zápasu mimořádnou pozornost,“ řekla k duelu Darina Majková, komisař preventivně informační oddělení Krajské ředitelství policie Severomoravského kraje.

Na dodržení veřejného pořádku před, v průběhu i po utkání bude dohlížet větší počet policistů než obvykle. Nasazeni budou uniformovaní policisté, speciální pořádková jednotka, služba kriminální policie a vyšetřování i jiné složky policie. Policisté z oddělení železniční policie a doprovodů vlaků budou dohlížet na dodržování veřejného pořádku v prostorách železničních stanic v Ostravě i Opavě.

Situaci budou monitorovat také ve vlacích samotných. Na ulicích mohou lidé potkávat mezinárodní policejní hlídky, sestávající z českých i polských policistů. Samozřejmostí je spolupráce s městkou policií i samotnou pořadatelskou službou.

Pro fandy, kteří se hodlají na zápas přesunout po vlastní ose motorovými vozidly, máme upozornění. V Komárově je zavřen most, proto je nutno odbočit na Raduň a dále pokračovat přes Opavu Kylešovice. Mezi Opavou, částí Malé Hoštice a samotným městem Opava, poblíž nákupního střediska Kaufland, je doprava, vzhledem k probíhajícím stavebním pracím, řízena semaforem kyvadlově.

Tomuto úseku je možné se vyhnout a to v případě předchozího odbočení ve Velkých Hošticích na Chlebičov, Pusté Jakartice, Opavu. Vzhledem k tomu, že se na samotný zápas očekává příjezd vysokého počtu diváků, může v okolí stadionu docházet k dopravním komplikacím.

„Žádáme proto řidiče, aby přijížděli vozidly v dostatečném časovém předstihu a zejména aby dbali pokynů pořadatelů a policistů, kteří budou dopravu usměrňovat. Nutno také poukázat na omezení parkovacích míst v okolí stadionu,“ řekla ještě Darina Majková.

René Černohorský