Do akce byly nasazeny desítky policistů a kriminalistů, pomáhali hasiči, služební psi, potápěči, speciální terénní vozidlo i vrtulník s termovizí. Muže se ale zatím nalézt nepodařilo.

„Do současné chvíle se policistům a příslušníkům Integrovaného záchranného systému nepodařilo zjistit, kde by se mohl pohřešovaný muž nacházet.

Opavští policisté i kriminalisté však v pátrání pokračují a budou pokračovat, policisté z obvodních oddělení v Hradci nad Moravicí a v Opavě budou v průběhu běžného výkonu služby fyzicky kontrolovat různá místa na teritoriu města Hradce nad Moravicí a v okolních obcích a rovněž ve městě Opava,“ sdělil v pondělí tiskový mluvčí opavských policistů René Černohorský.

Také kriminalisté pátrají. Zaměřují se na prověřování různých indicií a svědectví. Současně ale žádají o pomoc čtenáře. „Policisté i nadále žádají širokou veřejnost o jakékoliv poznatky, které by vedly k zjištění pobytu či pohybu Marcela Janoška.

Svá svědectví mohou i anonymně sdělit na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky 158,“ doplnil ještě Černohorský.