Během uplynulého víkendu se o situaci v silničním provozu na Opavsku staralo 32 policistů. S prvním dnem nástupu dětí do škol policisté organizovali další dopravně bezpečnostní akci.

Včera v době od 7. 00 do 10.00 hodin jste je mohli vidět na mnoha místech našeho okresu, jak spolu se strážníky městských policií hlídkují u vytipovaných přechodů pro chodce, které se nacházejí poblíže škol a na místech s větší frekvencí přecházejících chodců. Zde policisté i strážníci působili převážně preventivně a upozorňovali chodce a cyklisty na jejich chování v silničním provozu.

Policisté budou v terénu i v tomto týdnu. Každý den od 7.00 do 8.00 hodin budou stát na rizikových přechodech pro chodce. Hlídkovat budou na některých přechodech a v jejich okolí také v době, kdy končí vyučování.

Další velká dopravně preventivní akce je plánována na zítřejší středu, a to u parkoviště hypermarketu Globus na Těšínské ulici v Opavě. „Zde od 9.30 do 17.30 hodin policisté Policie České republiky okresního ředitelství v Opavě s marketingovou společností Vera budou k dispozici veřejnosti v souvislosti s dotazy na BESIP a situaci v silničním provozu v okrese Opava.

Lidé si zde mohou ověřit znalosti ze zákona o silničním provozu, mohou si vyzkoušet zkušební jízdu s motorovým vozidlem a je zde pro ně připravena řada dalších atrakcí a překvapení,“ uvedl opavský policejní mluvčí René Černohorský.

Podle jeho slov se v rámci tohoto dne bude konat na parkovišti hypermarketu Globus preventivní akce s názvem Auto není trezor, kdy v průběhu celého dne budou policisté kontrolovat zaparkována motorová vozidla, jejich uzamčenost a hlavně, zda-li majitelé vozidel nenechávají ve vozech viditelně odložené různé cenné předměty a věci (kufříky, tašky, kabelky, mobilní telefony, navigační systémy, nootebooky, počítače, fotoaparáty, peněženky, apod.).

„Tato akce se v průběhu následujících týdnů a měsíců bude opakovat i na parkovištích u jiných hypermarketů a supermarketů v okrese Opava,“ dodal mluvčí.

Další akce

11. září Tesco (9–11 hod)
11. září Kaufland (14–16 hod)
15. září Globus (14–18 hod)
26. září Tesco (13–15 hod)
29. září Kaufland (16–18 hod)
30. září Tempo (9–11 hod)
30. září Hypernova (13–15 hod)

V měsíci říjnu i v měsíci listopadu 2008 proběhne tato akce s názvem Auto není trezor vždy dvakrát v Opavě a jednou v Hlučíně. Přesná data, časy a místa budou upřesněna.