Mířil plynovou pistolí na osádku projíždějícího auta

V těchto dnech policisté z opavského Obvodního oddělení zahájili úkony trestního řízení ve věci přečinu výtržnictví, ze kterého je podezřelý 57letý místní muž. „Jak bylo dosavadním prošetřováním a následným prověřováním zjištěno a prokázáno, tak uvedený muž jel 18. dubna odpoledne na svém jízdním kole po ulici Krnovské v Opavě ve směru do centra, přičemž v době, kdy byl předjížděn ve stejném směru jedoucím vozidlem Dodge Avenger, tak bezdůvodně vytáhl plynovou pistoli a namířil jí na osádku vozu. Za odjíždějícím automobilem následně i jednou vystřelil, naštěstí 69letému řidiči z Opavy ani jeho 24letému spolujezdci zranění či hmotná škoda způsobena nebyla," uvedl k případu mluvčí opavské policie René Černohorský. Muž byl zadržen a celá záležitost je nadále v gesci opavských policistů a kriminalistů.

Případ poškození Alzaboxu v Ludgeřovicích

Policisté v Hlučíně v těchto dnech sdělili podezření ze spáchání přečinu krádeže ve stadiu pokusu a dále ze spáchání přečinu poškození cizí věci 34letému muži z Ostravy. Jak bylo dosavadním prošetřováním a následným prověřováním zjištěno, uvedený muž se v uplynulých týdnech pokoušel vloupat do Alzaboxu v ulici Markvartovické v obci Ludgeřovice, přičemž páčidlem poškodil dvířka čtyř schránek pro doručované zboží, čímž způsobil hmotnou škodu na majetku ve výši přes 11 tisíc korun. Ke krádeži uložených věcí nedošlo.

Ilustrační snímky Policie, 19. dubna 2024, Ostrava.
Predátoři za volanty si oblékli beránčí roucha. Speed Marathon v MS kraji zabral

„Lustracemi v dostupných evidencích bylo dále prokázáno, že se u 34letého muže jedná o recidivu, poněvadž byl v posledních třech letech pravomocně odsouzen a potrestán rozsudkem Krajského soudu v Ostravě a rozsudkem Okresního soudu v Karviné pro majetkovou trestnou činnost k nepodmíněnému trestu odnětí svobody v délce trvání 36 měsíců," sdělil Černohorský.

Recidivista spáchal v Opavě dvě krádeže za den

Před pár dny vstoupil 27letý muž z Frýdku-Místku do provozovny kadeřnictví na Masarykově třídě v Opavě, přičemž využil chvilkové nepozornosti zaměstnanců i přítomných zákazníků a z pokladny v neuzamčeném šuplíku odcizil finance  ve výši 9 a půl tisíce korun. Ještě téhož dne v hale Základní umělecké školy v ulici Dvořákovy sady v Opavě odcizil z volně odloženého batohu mobilní telefon a různé osobní doklady, čímž poškozené 50leté Opavance vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši 6 tisíc korun.

Ilustrační foto.
Na Opavsku se srazil policejní vůz s Fordem. Policisté jeli s majáky

„Oběma případy majetkové trestné činnosti se zabývali policisté z Obvodního oddělení v Opavě, kteří na podkladě místní i osobní znalosti prostředí a dané problematiky ustanovili pachatele, který v současné době pobývá na různých místech v Opavě a ten se na základě procesních úkonů ke svému protiprávnímu jednání a chování plně doznal. Lustracemi v dostupných evidencích bylo prokázáno, že se u tohoto 27letého muže jedná o recidivu, poněvadž byl v posledních třech letech pravomocně odsouzen a potrestán rozsudky okresních soudů ve Frýdku-Místku a v Bruntále pro přečiny krádeže k nepodmíněnému trestu odnětí svobody v délce trvání 32 měsíců," řekl ke krádežím mluvčí René Černohorský.

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT:

Smart řízení dopravy se nedaří vyladit. Průjezd Opavou i nadále vázne

Zdroj: Veronika Bernardová