VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Policisté radili cizincům, jak se dobrovolně vrátit domů

Opava, Hlučín - Informovat cizince o projektu dobrovolných návratů. To byl hlavní cíl celorepublikové akce, do které se zapojili opavští cizinečtí policisté.

6.3.2009
SDÍLEJ:

Kontrola cizinců se uskutečnila i na vlakových nádražích v Opavě.Foto: Cizinecká policie

Uskutečnila se v úterý a byla zaměřena také na dodržování pobytového režimu, odhalování nelegální migrace, pátrání po hledaných a pohřešovaných osobách a dodržování předpisů cizinci.

„Zároveň opavští cizinečtí policisté v součinnosti s pracovníky kontrolního oddělení Úřadu práce v Opavě a Skupiny služební kynologie Oblastního ředitelství Ostrava provedli kontrolu několika stavenišť se zaměřením na dodržování zákona o pobytu cizinců a neoprávněnou výdělečnou činnost,“ vysvětluje vedoucí inspektorátu cizinecké policie Opava Aleš Bronczek s tím, že policie kontrolovala převážně restaurace, herny, ubytovny, autobusová a vlaková nádraží v Opavě a Hlučíně.

„Během akce bylo zjištěno osmadvacet přestupků, za které byly uloženy blokové pokuty. Nejdůležitější bylo informovat cizince o projektu dobrovolných návratů,“ pokračuje. Jak dále zmínil, projekt dobrovolných návratů se vztahuje na cizince, kteří se v České republice ocitli v důsledku hospodářské krize bez zaměstnání a nemají prostředky na živobytí a na cestu domů.

„Stát jim zajistí bezplatnou letenku do vlasti a příspěvek pět set euro. Zájemci o tento projekt musí splňovat čtyři základní podmínky,“ uvedl. „Musí se jednat o cizince mimo občanů Evropské unie a musí pobývat legálně na území České republiky. Musí jít o cizince, který není schopen si hradit náklady na cestu z vlastních prostředků, má v platnosti pobytové oprávnění nebo má v platnosti výjezdní příkaz a nebylo mu vydáno rozhodnutí o správním vyhoštění,“ řekl Bronczek.

O registraci lze podle něj požádat na všech místně příslušných inspektorátech cizinecké policie. Nabídka pak platí od šestnáctého února 2009 pro prvních 2 000 zájemců v celé České republice. „Stát chce touto akcí alespoň částečně zabránit tomu, aby se nezaměstnaní cizinci dostali do ilegality.

U těchto osob pak hrozí větší nárůst kriminality a organizovaného zločinu,“ dokončil Bronczek.

Autor: Veronika Schindlerová

6.3.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Trať z Krnova do Olomouce patří k nejpomalejším. Dnes to vlakům trvá téměř dvě hodiny. Studie proveditelnosti ukáže, zda elektrifikace a modernizace trati tuto dobu zkrátí.

Studie ukáže, jak zrychlit vlaky do Olomouce

Ilustrační foto.

Ujet od nehody? Dostaneme vás! vzkazuje moravskoslezská policie zbabělým řidičům

Klára Issová představila v Hradci nad Moravicí film o zoufalých ženách

Publikum v kině Orion bylo jedno z prvních, které mohlo film Zoufalé ženy dělají zoufalé věci v české premiéře vidět.

Hygienici: Chřipek i respiračních chorob přibývá

Počet případů akutních respiračních infekcí (ARI) v Moravskoslezském kraji pozvolna narůstá a s tím souvisí i počet osob ošetřených pro akutní respirační infekci na lékařských pohotovostních službách.

V Holasovicích vyroste hráz

Na pravém břehu řeky Opavy postaví Povodí Odry ochrannou hráz v povodí horní Opavy v délce 1497 metrů.

Tři schůzky s vážnou hudbou

/POZVÁNKA/ Kulturní středisko KUPE nabídne v závěru týdne zájemcům tři koncerty českých i světových skladatelů.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT
>