Bývalý hradecký velitel Radim Kotala přešel na Krajské ředitelství Moravskoslezského kraje. Zároveň byl jako zástupce vedoucího hradeckého obvodu jmenován npor. Zdeněk Novák z Branky u Opavy. Jak uvedl server hradecinfo.cz, Vladimír Polášek je rodákem z Hradce nad Moravicí, kde žije již šestatřicet let.

K policii nastoupil začátkem roku 2000, a to na Obvodní oddělení ve Vítkově. Z Vítkova přešel na Obvodní oddělení v Hradci nad Moravicí a poté pracoval na Okresním ředitelství v Opavě jako vyšetřovatel. Zpět do rodného města se vrátil v květnu 2008.

„Ve své nové funkci bych chtěl prohloubit spolupráci s Městským úřadem v Hradci nad Moravicí a s obecními úřady obcí, které spadají do našeho služebního obvodu. Rovněž bych chtěl zajistit v co nejlepší možné míře ochranu zdraví a majetku občanů.

Zastávám názor, že k lepší informovanosti občanů, a to i ze strany policie, hlavně k předávání aktuálních a naléhavých informací a žádostí, by rozhodně pomohlo zřízení městského rozhlasu, který ke spokojenosti občanů funguje i v daleko větších městech a turistických centrech.“ uvedl Vladimír Polášek.

Hradcem se ale také šíří spekulace o možném zrušení služebny Policie ČR. K tomu nadporučík Polášek sdělil: „Co se týče obvodního oddělení, tak k žádnému zrušení nebo přičlenění k Opavě nedojde“.