Všichni Poláci vracející se z cest do země mají nařízenou dvoutýdenní domácí karanténu. Přerušeno bude také veškeré letecké a železniční spojení v mezinárodní dopravě, podle televize TVN 24 zůstanou hranice otevřené pouze pro přepravu zboží.

ON-LINE ke koronaviru najdete ZDE


Polsko má od pátečního večera už druhou oběť na nemoc COVID-19, kterou způsobuje nový koronavirus. Jedná se o třiasedmdesátiletého důchodce, který byl hospitalizován ve Vratislavi. Den předtím úřady oznámily, že nemoci podlehla sedmapadesátiletá žena v Poznani.


V polském Těšíně jsou aktuálně tři potvrzené případy nakažených koronavirem. Starostka města Český Těšín Gabriela Hřebačková v pátek odpoledne prostřednictvím youtube a sociálních sítí sdělila občanům, že přijala s radou města všechna možná opatření a bude se nadále snažit o co největší bezpečí obyvatel na hranici Česka a Polska. „Chci poděkovat zároveň všem, kteří uvažují racionálně, ale řídí se také obrovskou empatií,“ vzkázala Hřebačková obyvatelům Těšína a doplnila, že vedení města nyní bude evidovat veškeré pravdivé informace, které doputují ze strany obyvatel.

Koronavirus v Česku