Dne 1. října 2023 v čase 12:35 hodin došlo v Opavě na ulici Olomoucká před křižovatkou s ulicí Dostojevského k dopravní nehodě mezi osobním automobilem značky Ford a cyklistou.

Z předběžně zjištěných informací vyplývá, že řidič vozidla Ford měl zastavit na výše uvedené silnici při jejím pravém okraji, načež následně před ním zastavil i cyklista. Došlo mezi nimi ke slovní rozepři, po které řidič automobilu nastoupil zpět do vozidla a při rozjíždění narazil do pravého boku jízdního kola, vlivem čehož došlo k pádu cyklisty, který utrpěl zranění. Oba účastníci dopravní nehody se podrobili dechové zkoušce, přičemž cyklista nadýchal téměř 0,4 promile. Celá věc je v šetření dopravních policistů.

„Policisté se zabývají okolnostmi a příčinami dopravní nehody. Zjišťují průběh nehodového děje a v souvislosti s tím se obrací na blíže nezjištěné svědky, kteří se v danou dobu mohli nacházet na uvedeném místě. Také žádají řidiče vozidel, kteří místem v danou dobu projížděli, a jejich vozidlo případně disponuje palubní kamerou, aby se obrátili na tísňovou linku 158. Za poskytnuté informace děkujeme,“ uvedla policejní mluvčí Pavla Procházková.

close Dopravní nehoda v Opavě na Olomoucké, říjen 2023. info Zdroj: se svolením PČR zoom_in Dopravní nehoda v Opavě na Olomoucké, říjen 2023.