Změna nastane od prvního ledna příštího roku, ale již nyní by měli snoubenci s novou skutečností počítat. „Nutno podotknout, že narůstají ceny všeho, takže se nám zvyšují také provozní náklady,“ uvedla tisková mluvčí Opavy Lada Dobrovolná. A pokračovala: „Obřady, které pořádáme v našich prostorách, tedy v sále Městského domu kultury Petra Bezruče, budou navýšeny z 800 na 1500 korun.“ U obřadů konaných v terénu, což je trend posledních let, se poplatek zvýší z dvou tisíc na 3500 korun.

V loňském roce se v sále konalo 103 sňatečních obřadů a 144 obřadů bylo v terénu. „Je třeba zajistit celý štáb, který vyjíždí, jde o skupinu dvou až čtyř osob,“ doplnila Dobrovolná s tím, že podle statistik můžeme vidět, že výjezdů je opravdu hodně.

Opavské ceny si drží průměr

„Porovnávali jsme statistiku, jak je to v ostatních obcích, jsme někde v průměru, navíc výjezdů mimo město je každoročně více,“ vysvětlil primátor Opavy Tomáš Navrátil.

K obřadu konaném mimo sobotu v sále si připočítejte ještě 1000 korun správní poplatek navíc.

Oblíbených míst, kde si mohou novomanželé říci své ano, je na Opavsku bezpočet. Přibývá ale také těch, kteří se chtějí odlišovat. „Nejčastějším místem pro konání svateb se stal zámecký areál ve Štáblovicích, Panský mlýn v Opavě-Kylešovicích a často jezdíme i do kaple svatého Antonína Paduánského v Uhlířově,“ vyjmenovala vhodné lokality k uskutečnění svatebních obřadů vedoucí opavské matriky Hana Kazimírská a na závěr dodala, že se snaží vždy všem snoubencům vyhovět, ti si ale musí uvědomit, že by místo mělo být dobře přístupné.

Linda Potrusilová se narodila 20. srpna 2019, vážila 3,59 kilogramu a měřila 50 centimetrů. Rodiče Markéta a Jan přejí své prvorozené dceři do života aby byla pokorná a nebyla drzá, až bude v pubertě.
Právě jsme se narodili, podívejte se na fotogalerii miminek