„Bydlím na Dolním náměstí v Opavě. Během dne potkávám městské policisty v centru města i v okolí. Ale v noci, kdy by bylo policistů více třeba, žádného nepotkáte. Často se setkávám s tím, že na náměstí dělají v nočních hodinách nepořádek opilci, křičí, zpívají a pod.

V takovém kraválu se opravdu nedá spát. Je smutné, že policisty v noci potkáte maximálně, když kolem projíždějí autem. Neuvažuje městská policie o posílení hlídek v noci v centru města a zvláště o víkendu?“ ptá se čtenář.

Na jeho dotaz odpovídá tisková mluvčí Městské policie Opava Pavla Losertová. „Přes denní režim je počet strážníků posílen o strážníky ze skupiny územního dohledu, tedy okrskáře, kteří zejména dohlíží na zónu placeného stání. V nočních hodinách je trvale přítomna jedna hlídka v centru města.

Ostatní hlídky v nočních hodinách jsou vyčleněny na zbývající část města Opavy. To znamená, že městská policie má v centru města minimálně jednu pěší hlídku nepřetržitě 24 hodin,“ uvedla Losertová s tím, že rušení nočního klidu se řeší v Opavě každodenně.

„Pokud se setkáte, že někdo ruší noční klid a poblíž neuvidíte hlídku městské policie, není nic jednoduššího, než oznámit skutečnost na tísňovou linku 156 a kolegové problém na místě vyřeší,“ podotkla Pavla Losertová.

Vážení čtenáři, také vy máte možnost klást své dotazy jak vedení opavské radnice, tak i různým dalším osobnostem Opavy a Opavska. Dotazy lze zasílat na adresu Opavský a hlučínský deník a týdeník Region, Na Rybníčku 56, Opava, nebo na emailovou adresu: lucie.orbanova@denik.cz.