Podle vedoucích pošt z nejrůznějších obcí na Opavsku si ale lidé na otvírací dobu většinou nestěžují. V mnoha případech je prý totiž upravena podle nich. „My máme otevřeno od osmi do jedenácti a od jedné do šesti. Kdyby si někdo stěžoval, tak se nad tím určitě zamýšlíme. Brzo zavírají takzvané jednokoňky. To jsou pošty, ve kterých pracuje jen jeden člověk,“ vysvětluje vedoucí pošty v Bolaticích L. Beková a dodává: „Všechny pošty, které mají alespoň dva lidi, mají otevřeno minimálně do sedmnácti hodin.“

Podle jejích slov se dá ale všechno upravit podle potřeb lidí. „Obsluhujeme i další obce z okolí a domluvit se dá všechno. Lidé vědí, že za nimi kdykoli přijedeme. Jsme rádi, když této služby využijí,“ dodala Beková. To, že otvírací doba pošty se mnohdy přizpůsobuje obyvatelům obce a jejich možnostem, potvrdila i vedoucí pošty v Kružberku Marie Haničáková. Jak uvedla, ve středu je zde otevřeno déle, aby si lidé stihli poštu vyzvednout. „Zatím nevím o tom, že by si někdo stěžoval,“ zmínila Haničáková.

Na poštu v Hati si také lidé údajně nestěžují. „Když bylo otevřeno jen do čtyř, tak nějaká stížnost byla. Ale to bylo už dávno. Od té doby máme otevřeno do pěti,“ řekla vedoucí pošty v Hati Lucie Nováková. Jak dodala, většinou si stěžují lidé, kteří jsou doma a mohou si pro poštu kdykoli přijít. O tom, že lidé si stěžují málo, je přesvědčena i vedoucí pošty ve Štítině Ilona Benová. „Někdy si stěžují pracující, ale opravdu málo. Dopis jim můžeme poslat na jakoukoli jinou poštu. Stačí pouze telefonická žádost,“ zmínila Benová.

Skutečnost, že poslání dopisu na jinou poštu není žádný problém, potvrdila rovněž vedoucí pošty v Melči Dana Čermínová. Stížnosti nezaznamenali ani na poště ve Velkých Heralticích. „Otvírací dobu, kterou máme teď, máme už rok a nikdo si nestěžuje. Je to uděláno tak, aby si lidé stihli vše vyzvednout. Většina lidí z práce přijíždí okolo půl čtvrté,“ řekla vedoucí zdejší pošty Romana Rašová.