Jak potvrdil, již v květnu proběhla její hlavní etapa, tedy celoplošná deratizace napříč městem.

„Deratizační firma bude v práci dál pokračovat. Co čtvrt roku provede kontrolu a zároveň přistoupí podle potřeb k lokální deratizaci. Lidé mají možnost průběžně dávat své podněty o výskytu škodlivých hlodavců odboru životního prostředí a odbor pak zajistí zásah firmy proti škůdcům,“ vysvětluje postup Šindler s tím, že by se měla celoplošná deratizace opakovat na jaře příštího roku.

„Měla by opět proběhnout v obytných čtvrtích i v kanalizačních systémech. Období dubna či května je pro takový zásah nejvhodnější,“ pokračuje.

Mezi obvyklá problémová místa s největším výskytem potkanů podle jeho slov patří střed města, sídliště mezi Olomouckou a Haškovou. „Problémy bývají na sídlišti Kateřinky-západ, v letošním roce obzvlášť kolem teplovodního kanálu,“ podotkl.

Zdůraznil také, že odbor životního prostředí je se systémem deratizace spokojen. „Důležitá je pravidelná kontrola, ve které bude firma pokračovat. A také skutečnost, že firma průběžně zasáhne při případných lokálních problémech,“ uzavřel.