Čtenář R. H. z Jaktaře (plné jméno má redakce k dispozici) nám zaslal následující připomínku: „Potok Jaktarka na ulici Přemyslovců je každoročně zcela zarostlý vysokou trávou a jeho vzhled připomíná džungli. Tato frekventovaná část je ostudou i hrozbou Jaktaře. Pokud chvíli prší, voda v potoce se přes hustou buřinu bez problémů vylije z koryta. Město pořád investuje miliony do výstavby různých monster a na udržení životního prostředí v okrajové části mu už zřejmě peníze chybí.

Vloni jsem magistrát písemně kontaktoval a žádal jsem nápravu, ale nikdo se neobtěžoval ani s odpovědí. Letos jsem na magistrát poslal další dopis a zase žádná reakce. Nejsem sám, stejné zkušenosti mají i další stěžovatelé, kterým vzhled kolem Jaktarky vadí. Proto bych se chtěl příslušných úředníků zeptat, jestli čekají na to, až Jaktař zaroste divokou zelení úplně.“

Jmenovaný úsek řeky Jaktarky patří do správy krnovského pracoviště Zemědělské vodohospodářské správy (ZVHS). Je to organizační složka státu zřízená Ministerstvem zemědělství ČR v roce 2001 a do jejích kompetencí kromě jiného patří správa vodních toků. Udržování břehů řeky je tedy v režii této organizace. Podle vyjádření ředitelky pobočky Jarmily Bordovské se sekání břehů Jaktarky provádí jednou za rok a v těchto dnech bylo rozhodnuto o tom, že břehy zaměstnanci Zemědělské vodohospodářské správy posečou v druhém červencovém týdnu.

Vážení čtenáři, také vy máte možnost klást na této straně své dotazy jak primátorovi Opavy a vedení opavské radnice, tak i různým dalším osobnostem Opavy a Opavska. Dotazy lze zasílat na adresu Opavský a hlučínský deník a týdeník Region, Mařádkova 17, Opava, nebo na emailovou adresu: milan.freiberg@denik.cz.