Adrenalin si zde navíc mohou zvýšit děti i dospělí. Pomůže jim k tomu mimo jiné unikátní dvanáctimetrový skok. Projekt sportovního areálu získal dotaci ve výši 2,14 milionu korun.

„Mlynářova cesta pro větší děti a dospělé je vedena mezi stromy ve výšce 8 metrů a celé dobrodružství na jedenácti překážkách končí sjezdem přes rybník na ostrov, ze kterého se dostanete visutým mostem zpět na pevnou zem,“ uvedl David Kostruh ze společnosti Panství Morava, a. s., která areál vybudovala.

„Pro menší děti ve věku od 4 do 11 let je určen Vodníkův ráj. Na sedmi překážkách jsou plně v bezpečí, jištěny záchrannými sítěmi, a na 100metrovém okruhu mohou běhat třeba celý den,“ poznamenal Kostruh.

Jak dále zmínil, lanové centrum je vybudováno v areálu Davidova mlýna v blízkosti rybníků, kde mohou návštěvníci kromě relaxování také chytat pstruhy. „Vše je zbudováno podle evropských norem a o bezpečnost se starají vyškolení instruktoři. K občerstvení slouží Rybářská bašta,“ podotkl s tím, že lanové centrum je otevřeno o víkendech od 10 do 19 hodin a ve všední dny podle objednávek.

„Během letních prázdnin bude areál v provozu jak o víkendech, tak ve všední dny odpoledne od 12 do 19 hodin, mimo pondělí. V zimních měsících areál nabízí také bruslení na přírodním ledě a 2 běžecké trasy, na kterých si mohou návštěvníci díky nově zakoupenému čipovému měřícímu systému změřit svůj čas,“ dodal.