Díky včasnému zásahu hasičů a pracovníků Technických služeb se bahno nedostalo do hlavního bazénu. „Po důkladném a bleskovém úklidu mohla být plovárna minulý víkend otevřena. Provoz ukončí tradičně s posledním dnem prázdnin,“ řekl Girášek s tím, že vzhledem k zatím nestálému počasí si lidé na koupaliště logicky zatím cestu nenašli.

„Avšak se současným zlepšením a příznivou předpovědí se tento stav jistě podstatně zlepší, čímž všechny návštěvníky na naše městské koupaliště srdečně zveme,“ podotkl. Návštěvníci mají možnost využít v průběhu pracovního týdne do 15. června zvýhodněné vstupné, a to 35 korun na celý den za předpokladu užití vstupní karty.

Jak dále zmínil, v ceně vstupného, které činí 60 korun při vstupu za použití vstupní karty, a 70 korun při jednorázovém vstupu bez karty, jsou tobogany zdarma. Nezanedbatelná je podle jeho slov také přihřívaná voda v bazénu pomocí tepelných čerpadel.

„Kromě toho je dále v ceně vstupného možnost osprchovat se teplou vodou, a také zdarma poskytnutí dřevěného opalovacího lehátka, avšak v omezeném počtu,“ pokračuje. V areálu koupaliště pak mohou zájemci využít dráhový minigolf za 30 korun na okruh a dále jsou k dispozici dvě hřiště pro plážový volejbal.

„Vzhledem ke kvalitní strojovně s filtrací jsme nepocítili po deštích z minulého týdne žádné zhoršení kvality vody. Navíc jsou pravidelně každý týden odebírány vzorky vody, které jsou kontrolovány krajskou hygienickou stanicí,“ upřesnil Girášek.

Nakonec doplnil, že z ekonomických důvodů nejsou schopni zajistit řádný provoz krytého bazénu, a proto byli nuceni po dohodě s vlastníkem objektu, tedy statutárním městem Opava, toto zařízení pro letošní sezonu uzavřít již k letošnímu 30. květnu.