Už na začátku zásahu vybídli hasiči k evakuaci nedalekého letního tábora, v němž se podle policie mělo nacházet devětatřicet dětí a patnáct dospělých. Tábor, který byl zahájen právě v neděli, tak pro všechny začal menší „bojovkou“.

Pomáhal také starosta Skřipova Radim Čech, který celému osazenstvu zajistil přenocování v kulturním domě v části Hrabství. „Kulturní dům byl volný. Bylo akorát právě po svatbě, která se v něm konala, takže děti dostaly ještě nějaké koláče, ovoce, myslím, že si to v rámci možností i užily,“ konstatoval s úsměvem Radim Čech.

Zásah hasičů u požáru lesa na Opavsku, neděle 30. června 2019.
Hasiči na Opavsku bojovali s velkým požárem lesa. Museli evakuovat letní tábor

V pondělí v dopoledních hodinách už se všichni táborníci vrátili na svá stanoviště a program jejich pobytu mohl po mírně adrenalinovém začátku v poklidu pokračovat. „Je to asi patnáct minut pěšky, takže nebyla zapotřebí náhradní doprava,“ dodal starosta.

Skřipovský požár se nadále prověřuje.

Zdroj: Youtube

„Šetření provádí policisté z Hradce nad Moravicí ve spolupráci s hasiči i kriminalisty. Jako pravděpodobnou příčinu určil vyšetřovatel hasičů nedbalost, nejspíše šlo o nedopalek cigarety zatím neznámé osoby a na vině je také sucho,“ upřesnil mluvčí opavské policie René Černohorský.

Jak už Deník včera informoval, plameny, které zachvátily v neděli 30. června odpoledne les poblíž rybníku Ešik u Skřipova na Opavsku se hasičům pod kontrolu povedlo dostat po dvacáté hodině.

V Opavě se projdete po Marsu či Jupiteru.
V Opavě se projdete po Marsu či Jupiteru

„Předběžná škoda je tři miliony korun. Přes noc ještě požářiště kontrolovaly tři jednotky dobrovolných hasičů,“ řekl v pondělí ráno Deníku mluvčí krajských hasičů Petr Kůdela.

Hasičům byla událost nahlášena po 15. hodině, na místě zasahovalo celkem šestnáct jednotek. Práci jim ztěžoval nejen vítr, ale i špatně přístupný terén. Pod vrtulník byl zavěšen bambi vak, do kterého hasiči nabírali vodu. Ta byla shozena na hořící les devětadvacetkrát - více zde

Mlýn si zachoval původní podobu.
Z historie regionu: Čujkův mlýn ve své době prosperoval