Například v Sudicích ještě nějaké parcely s možností výstavby rodinných domků jsou. „Prodávají se dle stanovené ceny, ta činí pětatřicet korun za metr čtvereční,“ uvedl starosta obce Petr Halfar. Jedná se o pozemky bez inženýrských sítí. „Stavebník se musí obci zavázat, že do tří let začne na tomto pozemku stavět svůj rodinný dům. V případě, že sejde z myšlenky výstavby, měl by dotyčný člověk odprodat pozemek zpět obci, a to za cenu, za kterou jej koupil,“ dodal Halfar.

Také v Kobeřicích mají k dispozici poslední dvě stavební parcely z třiadvaceti, potvrdil to místostarosta Kobeřic Hubert Jašek. „Pozemek je včetně inženýrských sítí. Metr čtvereční vyjde na čtyři sta korun,“ upřesnil Jašek a dodal: „Případný zájemce musí splnit podmínky, které si obec zadala, a sice do pěti let musí stavitel na pozemku vystavět a následně nechat zkolaudovat dům.“ V případě, že toto splní, obecní zastupitelstvo mu promine poslední splátku. Při dodržení všech podmínek vyjde tedy metr pozemku na dvě stě pětasedmdesát korun. Krom toho zde mají dalších zhruba třicet míst, které jsou soukromých vlastníků. „V současné době projednáváme výkup dalších pozemků,“ upřesňuje Jašek.

V Hněvošicích je většina stavebních pozemků v rukou soukromých vlastníků. Obec v současné době disponuje třemi pozemky s možností napojení na inženýrské sítě, které vznikly v rámci výstavby nového hřbitova. „Zatím není rozhodnuto, jakým způsobem a za jakých podmínek se pozemky budou prodávat. Předpokládám, že o prodeji by mělo být rozhodnuto do konce tohoto roku,“ uvedl starosta Hněvošic Vladimír Daněk. Pokud byste si snad chtěli koupit obecní pozemek v Oticích, musíme vás zklamat. „Obec Otice nemá k dispozici stavební parcely,“ sdělil starosta obce Jan Lihotzký. Rovněž obec Slavkov nemá vůbec žádné stavební pozemky, potvrdila to pracovnice obecního úřadu Alena Klapetková.