Oznamuje jim, že je během několik desítek minut navštíví, aby jim ukázala, jak je možné dosáhnout úspor ve spotřebě vody. „Naše společnost se od těchto aktivit distancuje. Služby popisovaného typu si od žádného dodavatelského, podnikatelského subjektu ani fyzické osoby neobjednala," upozorňuje mluvčí SmVaK Ostrava Marek Síbrt.

Připomíná, že zaměstnanci společnosti se při návštěvě zákazníků vždy prokazují zaměstnaneckým průkazem. O své návštěvě je informují s předstihem a k dopravě používají výhradně vozidla označená logem společnosti.

O podezřelých telefonických hovorech ve slovenštině byl mluvčí Síbrt informován toto úterý obyvatelem opavské městské části Kylešovice. Dotyčný muž se mu pak ozval ještě ve čtvrtek s tím, že má od dalších lidí informace, že zmínění podvodníci už nevolají, ale rovnou obcházejí Kylešovice a zaměřují se především na seniory.

„Signál o tomto podvodném chování jsem poslal kromě médií též na opavský magistrát, aby jeho úředníci mohli Opavany rovněž varovat. Podobný případ se udál na Těšínsku a tamní úřad reagoval hned varováním na vývěsce města i v místním tisku," konstatuje Marek Síbrt.