Oficiální část připomínky boje proti nacistické okupaci v roce 1939, proti komunistickému režimu v roce 1989 a obecně vzpomínky na všechny, kdo bojovali proti totalitním režimům jako takovým, se uskuteční v 10 hodin na náměstí Slezského odboje u Památníku obětí totalitních režimů.

Z Horního náměstí vyjde v 17 hodin lampionový průvod, který projde Čapkovou ulicí, Dvořákovými sady, sady Svobody a Křížkovského sady. Praskovou a Hrnčířskou ulicí se dostane zpět na Horní náměstí. Bubeníci Ivo Samiece průvod zahájí krátkým vystoupením před Slezským divadlem.

„Nejenom děti se mohou v prostorách prstence parků těšit na živé sochy v podání divadelního souboru Štěk," prozrazuje Monika Štěpánková z odboru kancelář primátora. Kdo chce jít s vlastnoručně vyrobeným lampionem, může si od 14 do 16.30 hodin zajít do Střediska volného času v Jaselské ulici, kde si ho vyrobí pod vedením zkušených pracovníků organizace.

V Klubu Art budou od 17 hodin vyhlášeny výsledky druhého ročníku Ceny 17. listopadu za rozvoj občanské společnosti, kterou vyhlašuje OKO. „Duchovní matkou je radní Gabriela Mathiasová a první ročník se vloni setkal s velkým zájmem. Uvidíme, jak bude situace vypadat letos," konstatuje primátor Zdeněk Jirásek.

Cílem je podpora a ocenění studentů, kteří vytvářejí akce nebo aktivity, prospěšné oblastem veřejného života ve městě. Po ocenění bude následovat koncert kapel Smoke Tidap a Crimson Dawn.

V Moravské kapli domu umění vystoupí od 19 hodin zpěvačka, kytaristka a skladatelka Dagmar Voňková. Je známá hlavně svou osobitou technikou kytarové hry plnou experimentů. Hraje s jedním i se dvěma smyčci nebo pravou rukou na hmatníku. Na kontě má celkem sedm řadových alb a nahrávala například hudbu pro představení Rok na vsi bratří Mrštíků.

V 70. a 80. letech minulého století byla Státní bezpečností stíhaná jako členka sdružení folkových písničkářů Šafrán. V roce 2010 za to byla Ústavem pro studium totalitních režimů.oceněna pamětní medailí Za svobodu a demokracii.