V rámci Vánočních trhů otevře v pondělí 14.prosince na Dolním náměstí stánek s vánoční tematikou. Předměty, které si v něm mohou návštěvníci trhů ten den koupit, vyrobily převážně klientky opavského Domu pro ženy a matky s dětmi.

Ve dnech 17. a 18. prosince se pracovníci Armády spásy sejdou s uživateli sociálních služeb na tradičním Vánočním setkání. Uvítají, pokud jim Opavané před tímto datem přinesou do Centra sociálních služeb Samaritán na Nákladní ulici 24, nebo do Domu pro ženy a matky s dětmi na Rybářské ulici 86 darem trochu cukroví a ovoce.

V souvislosti s dary děkuje ředitel Centra sociálních služeb Samaritán Gerhard Karhan dárcům trvanlivých potravin, poskytnutých zaměstnancům Armády spásy v hypermarketu Globus v rámci Národní potravinové sbírky.

„Pomohou nám v projektech, zaměřených na muže, ženy i děti v krizových situacích," říká Gerhard Karhan. Pro oděvy má Armáda spásy v Opavě rozmístěny tři červené a jeden béžový kontejner. Dva červené stojí v Kateřinkách v Ratibořské ulici u restaurace U Vávry a naproti supermarketu Albert, třetí na parkovišti magistrátu na Krnovské ulici. Malý béžový kontejner je u hypermarketu Globus.

V úterý 22.prosince bude Armáda spásy na Horním náměstí vydávat od 17 do 18 hodin bezdomovcům zdarma polévku a tím její prosincové aktivity skončí. Další práci zaměří její členové na běžnou péči o lidi bez domova a na přípravu nové sociální služby, kterou uvedou do života začátkem nového roku.

Půjde o terénní programy pro bezdomovce a pro sociálně slabé obyvatele, kteří projeví zájem řešit svou tíživou bytovou nebo finanční situaci prostřednictvím sociální služby.

„V jejím zajištění chceme spolupracovat s pracovníky opavského magistrátu, s městskou policií i s ostatními neziskovými organizacemi na území města," dodává Gerhard Karhan.