Jejím cílem a ústřední myšlenkou je návštěvníky naučit pít kvalitní česká a moravská vína.

S pravým burčákem se lidé setkávají jen zřídka. Ve většině případů se jedná o částečně kvašený vinný mošt z dovozových hroznů. Organizátoři vinné stezky chtějí na tento jev upozornit. Opavané tak budou mít možnost ochutnat kvalitní burčák.

„Po dobrých zkušenostech s Opavskou vinnou stezkou jsme se rozhodli pro drobnou změnu. Nabídka opavských vinoték a kaváren tematicky navazuje na folklórní akci Chodníčky k domovu, která bude na Dolním náměstí probíhat od 15 hodin," vysvětloval jeden z organizátorů stezky Alexandr Burda a vzápětí ještě dodal:

„Návštěvníci si budou moct skleničku burčáku zakoupit přímo na náměstí a zhlédnout vystoupení folklórních souborů z Chorvatska, Slovenska, Polska a Slezska."

V 16 hodin bude stezka definitivně zahájena. Zájemci budou moci využít mapu a navštívit celkem osmičku provozoven, kde se burčák bude rozlévat. Ty zůstanou otevřeny až do 21.30.

Opavské Slezsko pro návštěvníky připravilo také soutěž. „Autoři deseti nejlepších selfie zachycujících atmosféru Burčákové stezky obdrží zdarma vstup na další připravovanou akci Opavský vinný trh, který se bude konat 14. října," dodal další z organizátorů Jan Černý.

Provozovny, kde bude burčák
1. Vinotéka U Čárečky, Krnovská 26
2. Kašpárkova hasičárna, Na Pastvisku 78
3. Víno & Destiláty, U Fortny 10
4. Art Margnus, Pekařská 2
5. Vinotéka U SUDU, Hrnčířská 13
6. Myslivna, Masarykova 34
7. Gastrocentrum SLU, Hradecká 17
8. Café Evžen, Beethovenova 2