Akce, během níž každý z návštěvníků obdrží zpěvník a může si společně s VIP hosty na pódiu zazpívat pět vánočních písní…

Zapojte se i vy už ve středu 9. prosince do pátého ročníku akce Česko zpívá koledy. Jedná se o celorepublikovou záležitost, která začíná přesně v 18 hodin.

Loni se zpívalo na 570 místech celkem před 70 tisíci lidmi. Vzhledem k tomu, že nových účastníků stále přibývá, vyplatí se sledovat web www.ceskozpivakoledy.cz.

Pokud se zaměříme čistě na Opavsko, koledy si lidé zapějí na Dolním náměstí v Opavě, Mírovém náměstí v Hlučíně, ve Vítkově, v Březové u Vítkova, Lesních Albrechticích, Bohuslavicích, Chlebičově a Sudicích. V centru slezské metropole se představí Karel Kostera se svým pěveckým sborem a chybět nebude ani řada sportovních osobností.

Kromě fotbalistů a funkcionářů Slezského FC se největší hvězdou stane vítěz letošní Velké pardubické Marek Stromský. Známé tváře nebudou chybět ani v Hlučíně. Zmiňme například odchovance místního fotbalového klubu a současného brankáře Baníku Jiřího Pavlenku.

Nejen v Opavě je tedy o co stát, proto neváhejte a vestředu před šestou večer buďte připraveni v některém ze zapojených měst či obcí, abychom si společně mohli zazpívat koledy.

Ještě před oficiálním zahájením akce Česko zpívá koledy v 18 hodin, se už ve středu dopoledne zapojila Základní škola na náměstí Jana Zajíce ve Vítkově. Místní žáci si v rámci této akce vytvořili i živý betlém. foto: Jana Dušková

Ještě před oficiálním zahájením Česko zpívá koledy v 18 hodin, se už ve středu dopoledne zapojila Základní škola na náměstí Jana Zajíce ve Vítkově. Místní žáci si v rámci této akce vytvořili i živý betlém.

Ještě před oficiálním zahájením Česko zpívá koledy v 18 hodin, se už ve středu dopoledne zapojila Základní škola na náměstí Jana Zajíce ve Vítkově. Místní žáci si v rámci této akce vytvořili i živý betlém.

Kde se budou zpívat koledy
Opava: Horní náměstí
Hlučín: Mírové náměstí
Vítkov: náměstí Jana Zajíce
Březová u Vítkova: před prodejnou Jednoty
Sudice: park na náměstí
Bohuslavice: před ZŠ a MŠ
Lesní Albrechtice: před kulturním domem
Chlebičov

Které koledy a vánoční písně si zazpíváme
Nesem vám noviny
Narodil se Kristus Pán
Půjdem spolu do Betléma
Jak jsi krásné, neviňátko
Pásli ovce Valaši
Vánoce, Vánoce přicházejí (nepovinná)

Texty koled najdete zde.