Například v Opavě se bude zpívat na Dolním náměstí a součástí koledy bude také křest kalendáře fotbalistů SFC Opava, který proběhne bezprostředně po odzpívání poslední z nich. Na pódiu bude kromě Karla Kostery a jeho sboru zpívat třeba i trenér SFC Opava Roman Skuhravý nebo žokej Marek Stromský.

A která šestice koled se letos bude zpívat? Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma, Veselé vánoční hody, Pásli ovce Valaši a Vánoce, Vánoce přicházejí.

Kam na koledy?

Opava - Dolní náměstí
Hlučín - Mírové náměstí
Vítkov - nám. Jana Zajíce
Otice - kulturní dům
Březová - u Tempa
Lesní Albrechtice - u společenského domu
Chlebičov - u ZŠ
Bohuslavice - u ZŠ
Píšť - v ZŠ
Bělá - u vánočního stromu
Štěpánkovice - u statku

Křest kalendáře na koledách

.

Slezský FC připravil zbrusu nový kalendář na nadcházející rok 2017. Stylové fotbalové kalendáře jsou v prodeji od pondělí 12. prosince. Najdete v nich fotografie z dílny deníkových fotografů Františka Gély a Petra Widenky.

„Snažili jsme se do kalendáře zařadit ty nejzajímavější fotografie. Nechybí například momentky z nezapomenutelného pohárového utkání proti Plzni a podobně. Věřím, že se kalendář bude fanouškům líbit," říká autor kalendáře, externí fotograf Deníku, František Géla.

Kalendáře jsou od pondělí 12. prosince k dispozici v Městském informačním centru Opava, fanshopu SFC a v obchodě Jan Nezmar Sport v Krnovské ulici. Kalendáře si budete moci zakoupit také během vánočního utkání SFC Opava, které je na programu v sobotu 17. prosince. Cena kalendáře je 160 Kč.

Zítra 14. prosince, se na Dolním náměstí v Opavě uskuteční křest kalendáře spojený s autogramiádou hráčů Slezského FC v rámci akce Česko zpívá koledy, kterou organizuje mediální partner SFC Opavský a Hlučínský Deník.