Slon, velbloudi, dromedáři, zebry, lamy, papoušci Ara, arabští koně, strakatí oslíci, exotický skot i mini shatlandští poníci. Všechna tato zvířata budou hvězdami cirkusové show.

„Chybět nebudou ani medvědi, jejichž chovem je náš cirkus proslaven nejvíce," upřesňuje jednatelka cirkusu Marie Berousková a dodává: „Jako jediní v Česku se můžeme pochlubit nejen vlastním chovem medvědů, ale i velbloudů, lam, zeber a oslíků".

Chov medvědů, který cirkusovou rodinu proslavil především, se podařilo po téměř dvaceti letech konečně obnovit a navázat tím tak na dlouholetou tradici.

Medvědi ze známého českého filmu Šest medvědů s cibulkou pocházeli právě z chovu Berousků. „V polovině ledna loňského roku se nám narodila trojčata medvíďat, což je unikát," chlubí se úspěchem Marie Berousková a s úsměvem pokračuje: „Celkem tak máme v chovu deset medvědů. Daří se jim u nás výborně."

V drezúře, kterou umělci předvedou, patří Berouskovi ke světové špičce.

Kromě drezúry zvířat se diváci mohou těšit také na artistická vystoupení akrobatů z Keni. „K vidění bude neotřelé vystoupení na kolečkových bruslích, klaun ze Španělska, vzdušná akrobacie na vertikálním laně nebo žonglérské vystoupení s tenisovými raketami a basketbalovými míči," láká diváky členka slavného cirkusu.

„Naše umělecká choreografie i celý program pravidelně co dva roky obměňujeme a diváci si tedy vychutnají novou show," dodává Berousková.

Vystoupení Národního cirku Originál Berousek, který čítá více než padesátičlenný tým lidí, každoročně shlédne více přes 280 tisíc diváků a to v necelých dvou stech reprízách, které cirkus ročně předvede. Dvě a půl hodiny trvající vystoupení Národního cirkusu Originál Berousek mohou lidé z Opavy a okolí navštívit od středy 29. dubna až do neděle 3. května.

Program začíná ve všední dny vždy v 17.30, v sobotu ve 14 a v neděli v 11 hodin. Každý den si také přijít prohlédnout rozsáhlý zoopark. Více informací zájemci naleznou na stránkách cirkusu www.berousek.cz.