Takový cíl si klade Den sociálních služeb, který se ve středu 17. června od 10 hodin uskuteční již podesáté. Informace o poskytování těchto služeb na náměstí letos nabídne více než dvacítka institucí z Opavy a okolí.

„Návštěvníkům budou k dispozici výrobky chráněných dílen. Těšit se mohou i na bohatý doprovodný program, jehož součástí jsou mažoretky AMA, děti ze ZŠ a PŠ Slezského odboje, uživatelé sdružení ANIMA VIVA, žáci ZUŠ Václava Kálika, taneční soubor Bachtale čhavore, zazpívá mladý nadaný zpěvák Miroslav Macáš, zahraje kapela Gipsy Rebels a ELIM Opava ocení nejlepší dobrovolníky," vyjmenovává koordinátorka komunitního plánování Lucie Rybová a dodává, že slavnostního zahájení akce se ujme náměstek primátora Josef Stiborský.

Návštěvníci akce se každoročně nejvíce zajímají o možnosti kontaktu s poskytovateli sociálních služeb a o služby nebo aktivity, které nabízejí.

„Dotazují se, jak je mohou kontaktovat a kde sídlí. Tyto zájemce odkazujeme přímo ke stánku daného poskytovatele, pokud se účastní Dne sociálních služeb, popřípadě si domluvíme schůzku na odboru sociálních věcí a samozřejmě předáme také katalog sociálních a souvisejících služeb na území města a mapu poskytovatelů sociálních a souvisejících služeb, kde jsou tyto informace obsaženy," popisuje koordinátorka.