Minulost a budoucnost lázeňského areálu Jánských Koupelí bude středobodem diskusního večera, který se uskuteční v úterý v prostorách Klubu Art v Opavě.

Večerem bude provázet Jiří Siostrzonek, který v diskusi přivítá ředitele ostravského územního pracoviště Národního památkového ústavu Michala Zezulu, odborné pracovnice téhož ústavu Hanu Pavelkou a Romanu Rosovou a restaurátora a jednatele spolku Za Opavu Tomáše Skalíka.

Nebudou chybět ani představitelé samosprávy obce Staré Těchanovice: starosta Luděk Kozák a zastupitel Petr Chroust. Pořadatelé oslovili i bývalého majitele areálu Daniela Bahenského, který se však z důvodu pobytu v zahraničí omluvil. „Se současnými majiteli nejsme v kontaktu, proto se nám je nepodařilo oslovit," uvedl pořadatel besedy, historik Opavské kulturní organizace František Švábenický.

Hosté budou diskutovat o historickém, urbánním a architektonickém vývoji areálu a také o jeho společenském, politickém a vojenskohistorickém kontextu. Na přetřes se jistě dostane i vývoj areálu v uplynulých pětadvaceti letech a příčiny současného stavu či možnosti řešení nastalé situace.