Prostory dolnobenešovského klubu Kravín budou v sobotu 9. prosince v obležení fanoušků hry FIFA. Už tradičně zde totiž proběhne vánoční turnaj na Xboxech, tentokráte s názvem Tipa Xbox OneCup Dolní Benešov.

O tom, že je FIFA stále oblíbenější, svědčí fakt, že kapacity turnaje bývají zaplněny prakticky ihned. Například když byla spuštěna registrace loni v lednu, bylo plno za dva dny. Nyní v listopadu to trvalo jen tři hodiny. Celkem si tak v sobotu v Kravíně zahraje čtyřiašedesát nadšenců, a to nejen z celého Česka, ale i ze zahraničí.

„Vánoční turnaj už je tradicí. Sice letos to vyšlo jako spíše takové lehce předvánoční, ale nic se nemění. Účastníci budou z Prahy, Hradce Králové, Karlových Varů, Bratislavy, Žiliny či Trenčína. Takže opravdu napříč celou Českou i Slovenskou republikou,“ konstatoval jeden z organizátorů turnaje Přemysl Maier.

O vítězi celého klání bude rozhodnuto ještě týž den, a co se výher týká, mají soutěžící poměrně dobrou motivaci. „Účastníci, kteří skončí na prvních třech místech, si rozdělí částku až pětatřicet tisíc korun v a ještě i hodnotné ceny. Ty poputují také k tomu, kdo skončí na místě čtvrtém. Všechny věcné ceny budou dohromady za dvacet tisíc korun,“ prozradil Přemysl Maier.