„Nicméně doufejme, že po dvou letech vyjde počasí a Férová snídaně se bude opět konat jako piknik v trávě," uvedl za organizátory Pavel Durčák z občanského sdružení Ekolyceum.

Co je Férová snídaně?

Férová snídaně je piknikový happening na podporu fair trade. Koná se při příležitosti Světového dne pro fair trade, což je svátek, který slaví druhou květnovou sobotu tisíce lidí na celém světě.

Akce je určena všem, pro které je důležitá odpovědná spotřeba, důstojné pracovní podmínky a dodržování lidských práv všude ve světě. Nejde o ochutnávku ani komerční propagaci každý si na snídani donese své fér-bio-lokální-jakékoli dobroty, a pokud má chuť, rozdělí se s ostatními snídajícími.

Co vzít s sebou?

Můžete si upéct buchtu z fairtradového kakaa a cukru, biomouky, medu od místního včelaře a vajíček od souseda a k tomu si uvařit do termosky fair trade čaj nebo kávu. Nemáte čas ani chuť na pečení? Pak stačí chleba namazaný marmeládou z jahod z vaší zahrádky, fairtradovou čokoládovou pomazánkou nebo sýrem od místního farmáře.

Chybět by neměla deka, hrníček, talíře, ubrousky, nože a lžičky. Pozvěte rovněž všechny přátele, známé a rodinu, protože dobrá parta je základ každého pikniku.