A o co vlastně jde? Obě ženy se seznámily už na střední škole a po revoluci narazily v obchodech na panenky Barbie. Vzhledem k tomu, že jejich vztah k ručním pracím byl více než kladný, rozhodly se začít s háčkováním a vrhly se na dráhu módních návrhářek.

Panenky oblékaly do ručně vyrobených šatů. Počáteční záliba se změnila ve velkou vášeň, což lze pocítit i přímo na výstavě. „Chtěly bychom starým panenkám oprášit jejich duši, vynést je ze stínu zapomnění a navrátit jim jejich urozenost, lesk a slávu," zní jejich společné motto.

O výstavu je obrovský zájem. A to i proto, že některé exponáty si můžete zakoupit. Na své si přitom přijdou všichni. „Holčičky určitě ocení nádhernou škálu barevných šatiček, zatímco dospělí zase propracované aranžmá jednotlivých výjevů z historie. Inspiraci autorky čerpají v knihách, historických filmech, ale dokážou popustit i uzdu své fantazii," komentoval tiskový mluvčí Hlučína Miroslav Pech a jedním dechem dodal:

„Návštěvníkům se tak otvírá pohled od antiky až po současnost. Výstava představuje mnoho situací ze života v různých časových obdobích." Ocitnete se tak třeba na historickém trhu nebo rytířském klání, Budete moci obdivovat také spoustu nevěst, postavy z filmu Tři mušketýři anebo kolekce šatů, jež oblékala legendární Angelika.

Petr Dušek