Už nyní je zřejmé, že se jí zúčastní stovky lidí. V sobotu 8. září odpoledne se tak mimo jiné nabídne obyvatelům okolí Kružberské přehrady a Podhradí u Vítkova jedinečný pohled na nekonečnou kolonu projíždějících motorkářů, čítající až na 250 strojů. Spanilá jízda tu odstartuje ve 13 hodin.

Začátek nové tradice?

Sraz je dílem motorkářského klubu Beskyd´s Raiders, vzniklým zhruba před dvěma lety. „Jedná se o nultý ročník této akce, letos se koná poprvé. Chceme ale v budoucnu založit tradici a dělat ji alespoň tak jednou dvakrát do roka," říká pořadatel Moto-Hadinky 2012 Dalibor „Bageťák" Pastrňák.

Jaká bude nyní účast, to už drobně napovídá i skutečnost, že kapacita v místním ubytovacím zařízení činí údajně něco kolem 290 postelí a 95 procent z nich je již zamluvených. Přijet a přijít se podívat však mohou nejen motorkáři, ale kdokoli bude mít zájem.

Vše vypukne v pátek 7. září v 16 hodin a skončí až v pondělních ranních hodinách. V programu nebude scházet nic, co k podobným akcím neodmyslitelně patří. O atmosféru se bude starat mimo jiné několik revivalových rockových kapel a ochuzeni nebudou aktéři ani o obligátní strip-show. Na jídelníčku bude řada grilovaných pochoutek i tzv. vyprošťováků v podobě tradičních českých polévek, protože tu pivo s největší pravděpodobností poteče proudem.

Pro první hosty je navíc přichystána moravská tequila zdarma.

Motorky už nejsou jen chlapskou zábavou

Organizátoři, tedy spolek motorkářů fungující pod názvem Beskyd´s Raiders, je parta přátel z okolí Beskyd vyznávající lásku k motorkám a svobodě ježdění. „Většinou jsou to lidi tak kolem čtyřicítky a padesáti let, otcové od rodin. Ale samozřejmě se najdou i mladí. Většinou jsou to právě děti těch otců," vysvětluje dál Bageťák.

Zároveň poukazuje na to, že motorkářství už dávno není jen chlapskou doménou. Ženy tvoří v klubu polovinu členské základny. Nejen Beskydští nájezdníci se ovšem zapojí do plánované akce. Přijet mají majitelé motocyklů z celé Moravy i z Čech. Velký počet motorkářů,kteří dorazí, prý poté činí horníci, což také není bez zajímavosti.

Více se o akci dočtete také na stránkách www.najezdnici.cz.

Program Moto-Hadinky 2012

Pátek 7. září
18 - 20.00 hod: sdružení amatérských muzikantů
20.00 - neurčito: ostravská rocková kapela Glalaty

Sobota 8. září
8 - 13.00: snídaně a reprodukovaná hudba
13.00: spanilá jízda na Velké Sedlo
15 - 16.00: Stunt Riding (moto-akrobacie) s Tomášem Urválekm, bronzovým z MS 2012
16 - 18.00: soutěže o ceny
18 - 20.00: punk´n´rollová kapela Degradace
20 - 22.00: „babský rock z Ostravy" Kapriola
22 - 22.30: rocková kapela Metrix
22.30 - 23.00: losování členského příspěvku
23.- 23.30: rocková kapela Metrix
23.30 - 24.00: Strip-show
24.00 - neurčito: rocková kapela Metrix

Neděle 9. září
8.00 - neurčito: volný program a zábava