Jejími účastníky jsou jak mladí, tak dříve narození. Každoročně přibývá i rodin s malými dětmi.

Pochod startuje tradičně z hlučínského náměstí a účastníci na něj mohou vyrazit i se svými čtyřnohými mazlíčky. Na vyznačené trati čekají na účastníky 4 kontrolní stanoviště, přes které musí projít. V letošním ročníku bude poprvé na posledním stanovišti trať rozdělena na trasu A a B, a tak ti zdatnější si mohou cestu do cíle prodloužit podél naučné stezky kolem Vřesiny.

Nakonec se všichni sejdou v cíli, kde bude pro všechny účastníky připraveno občerstvení s bohatou tombolou. Do slosování budou zařazeny všechny účastnické listy, které účastníci obdrží na startu.

„Atmosféra v cíli je vždy veselá, plná pohody a zpříjemňuje ji doprovodný program. V letošním roce čeká na děti na konci překvapení v podobě hudebního kabaretu Vítejte v Tramtárii. Pořad je plný písniček a soutěží jak pro děti, tak pro dospělé," uvedl mluvčí hlučínské radnice Miroslav Pech.

S ohledem na neustále narůstající počet účastníků pochodu rostou také nároky na jeho zajištění. „Hlavním pořadatelem akce je Kulturní centrum Hlučín a Komise pro kulturu a sport Vřesina. Nicméně bez přispění mnoha sponzorů by se tato akce nedala v tak velkém rozsahu konat a za to jim touto cestou chceme poděkovat," doplnil mluvčí.