Na dva víkendové dny, 24. a 25. srpna v době od 10 do 18 hodin, se areál Arboreta v Novém Dvoře promění v domovinu Apačů, Siouxů a jiných indiánských kmenů Severní Ameriky.

Malí i velcí návštěvníci si mohou na vlastní kůži vyzkoušet, jaké dovednosti musel zvládnout každý správný indián, i to, jak vypadal jejich život dokonale spojený s přírodou projít si například indiánskou stezkou a seznámit se s dřevinami, které sloužily jako materiál pro výrobu rychlých kánoí, pružných luků i mýtických totemů.

Spolu s lovci kožešin se mohou také utábořit ve stínu statných borovic a prohlédnout si i vyzkoušet dobové zbraně. Koho nelákají nože, dýky, luky a šípy nebo pušky, může si zkusit výrobu indiánských ozdob nebo se dozvědět, jak složité bylo postavit typické obydlí indiánů teepee.

Chybět nebude ani ukázka divokého westernového ježdění, svou show předvede mistr světa v práskání bičem Ladislav Gin Šín a o taneční zábavu se postará dětská country taneční skupina.

Bohatý je i doprovodný program připraveny budou projížďky na koních a pro děti mnoho zábavných her a soutěží o drobné ceny. Ti, které hry na indiány zmohou, pak najdou odpočinek u stánků s občerstvením. Akce se koná za každého počasí.

Vstupné pro dospělé činí čtyřicet korun, pro děti dvacet, rodinné devadesát korun. Děti v indiánském oblečení mají vstup zdarma.

Květa Gebauerová