Přítomní mohou čas využít ke koupi pamětní medaile, případně se posilnit slivovicí. Po zahájení Hubertovy jízdy hromadně vyrazí přes vesnici.

„V minulých ročnících jsme zastavili v Březové či ve větřkovické restauraci. Letos pojedeme bez pauzy. Asi kilometr před Jančím se jezdci a vozy sjedou, aby hromadně dorazili zpět na hřiště," uvedla Ivana Minaříková. Právě její otec Vít Minařík Hubertovu jízdu společně se Zdeňkem Sommrem před dvaceti lety založil.

Na hřiště by se účastníci měli vrátit po půl druhé odpoledne. „Ihned bude následovat soutěž hon na lišku a další rychlostní soutěže pro jezdce, jako je stužkový či kloboukový závod," sdělila dcera jednoho ze zakladatelů jízdy. Na programu budou také soutěže pro vozatajce a jízda zručnosti s kládou.

Vítězové si za své výkony odnesou poháry a věcné ceny.

Od pěti hodin se návštěvníci se mohou těšit na hudbu country kapely Kotva, která v Jančí hraje už pět let. Čeká je také zhruba půlhodinové westernové vystoupení Jiřího Martínka, který předvede práskání bičem. Ten při západu slunce připraví také ohnivou show. Po programu bude následovat volná zábava.

Barbora Halbová