Návštěvníci, kteří do Bredy zavítají, si budou moci zakoupit kabelky, které zájemci několik týdnů nosili na určená sběrná místa. Jednou z takových bude třeba značková kabelka Karen Millen Opavanky Beaty Fe, která ji zakoupila až v dalekém Japonsku.

„Pořídila jsem si ji v Tokiu už před dvěma lety. Kabelka byla velmi dlouho v bedně na lodi a procestovala prakticky celý svět. Jsem ráda, že ji mohu na Kabelkový veletrh poskytnout," řekla Beata Fe.

Výtěžek z prodeje půjde na pomoc malé Emmičce Plačkové z Bolatic. Tu jako patnáctiměsíční postihla vážná nehoda, když na ni vystříkl proud horké vody. Rodiče tehdy vařili čaj, vodu slili do konvice určené na horké nápoje a postavili ji na linku mimo Emmin dosah.

Osud si s ní však krutě pohrál. Když šel otec spolu s Emmou čaj osladit, konvice praskla a přímo na ni vytryskla vřelá voda. Emička utrpěla popáleniny prvního a druhého stupně a léčila se v ostravské Fakultní nemocnici. Po nějaké době však lékaři přišli se smutnou diagnózou dětskou mozkovou obrnou.

Náklady na Emminu léčbu jsou vysoké a pomoci v ní jí mohou právě peníze z Kabelkoého veletrhu.

Kromě peněz z prodeje kabelek bude Emmičce věnován také finanční obnos z internetové aukce, která probíhala na stránkách Opavského a Hlučínského deníku. Své kravaty do ní věnovali například trenér SFC Opava Roman Skuhravý, fotbalisté Pavel Horváth či Marek Matějovský.

Nezahálely však ani ženy. Dražila se třeba kabelka Miss České republiky 1995 a Miss Europe z téhož roku Moniky Brzeskové Žídkové nebo České Miss Earth 2015 Karolíny Mališové. Ta se opět stala také tváří celého veletrhu.

„Věnovala jsem kabelku, kterou jsem si pořídila v Praze a užila s ní mnoho dobrého. Má své kouzlo a hodí se prakticky ke všemu. Měla jsem ji moc ráda a věřím, že novému majiteli bude činit radost. Na veletrh se už moc těším, je to perfektní akce, která pomáhá dobré věci," poznamenala rodačka z Otic Karolína Mališová.

Kabelkový veletrh však nebude jen o samotném prodeji kabelek. Návštěvníci se mohou těšit na doprovodný program. Svou autogramiádu budou mít fotbalisté SFC Opava, vystoupí také tanečníci z Dance4Life. Od devatenácti hodin pak bude v Bredě probíhat Nightshopping.

Autogramiáda fotbalistů

Pro fanoušky Slezského FC se v pátek naskýtá jedinečná možnost získat podpisy svých idolů. V rámci Kabelkového veletrhu Opavského a Hlučínského deníku proběhne v OC Breda autogramiáda opavských fotbalistů.

A kdo se v Bredě ukáže? Trenér Roman Skuhravý se svým asistentem Josefem Dvorníkem, dále kapitán týmu Jan Žídek, v současné době zraněný Zdeněk Pospěch, nejlepší střelci týmu Jan Schaffartzik s Tomášem Smolou, záložník Jakub Janetzký, brankáři Vilém Fendrich s Kryštofem Lasákem, obránci Matěj Hrabina, Dominik Simerský, Tomáš Čelůstka a Matěj Helebrand.

Autogramiáda startuje v 17 hodin.