DARUJTE KABELKU NA DOBROU VĚC

Zapojit se lidé mohou již nyní. Máte-li doma kabelku, kterou již nepotřebujete a nevíte, co s ní, můžete ji přinést na některé ze sběrných míst, a to až do středy 9. listopadu. Automaticky pak bude na veletrhu nabízena k prodeji.

Součástí akce bude také dražba VIP kabelek a kravat, které na veletrh věnují známé tváře. Letos to bude například kravata trenéra Slezského FC Romana Skuhravého, fotbalisty Radka Matějovského a řady dalších. Dražba bude pod záštitou České Miss Earth 2015 Karolíny Mališové, která byla hlavní tváří veletrhu už loni.

„Jedná se o perfektní akci. Když jsem byla oslovena, abych se zúčastnila i letos, neváhala jsem ani chvilku. Určitě také daruji nějakou kabelku a velmi se na akci těším," poznamenala Karolína Mališová.

Výtěžek z veletrhu půjde na pomoc malé Emmičce Plačkové z Bolatic. Tu jako patnáctiměsíční postihla vážná nehoda, když na ni vystříkl proud horké vody. Rodiče tehdy vařili čaj, vodu slili do konvice určené na horké nápoje a postavili ji na linku mimo Emmin dosah.

Když šel otec spolu s ní čaj osladit, konvice praskla a na Emmičku vytryskla vřelá voda. Utrpěla popáleniny prvního a druhého stupně a léčila se v ostravské Fakultní nemocnici. Po nějaké době však lékaři přišli se smutnou diagnózou dětskou mozkovou obrnou.

Náklady na Emminu léčbu jsou velmi nákladné a pomoci jí tak mohou i peníze z kabelkového veletrhu. V loňském roce putoval výtěžek z veletrhu na pomoc malému Matyáši Tazbirkovi, který se odmala vyrovnává s následky dětské mozkové obrny. Získaná částka činila 31 241 korun.

Během odpoledne se návštěvníci veletrhu mohou těšit také na doprovodný program, například autogramiádu fotbalistů SFC Opava nebo vystoupení tanečníků z taneční školy Dance4Life.

Sběrná místa

>> Redakce Opavského a Hlučínského Deníku
>> Redakce Krnovského a Bruntálského Deníku
>> OC Breda&Weinstein správa centra
>> Kavárna PS Café v Opavě
>> Cukrárnička Hana Marešová v Vítkově
>> Bavaria Fitness v Opavě Kylešovicích
>> Městská knihovna v Kravařích
>> Obecní úřad v Bolaticích