V loňském roce do něj vstoupili celkem tři lidé, na břehu jich bylo dalších několik desítek. Podle hlavního organizátora akce Lukáše Martiníka, jenž pochází ze slezské metropole, ale v současné době žije v Lipníku nad Bečvou, by účastníků letos mohlo být více.

„Minule jsem se šel otužoval já, Marek Vinárek a Kamil Tihelka. Dá se do toho vlítnout, ale člověk by se na to měl připravit a do vody vstupovat postupně, aby nenastal žádný problém. Potom by to nemusel ve zdraví přečkat.

Dnes nebudou tak extrémní podmínky jako v uplynulém roce, kdy jsme si prosekávali díru do ledu pálkami na stolní tenis," popisoval Lukáš Martiník s tím, že ping pong byl jedním z hlavních bodů doprovodného programu, nyní ho vystřídá rugby na břehu jezera. Začít by se mělo okolo 12. hodiny.

„Nebude se hrát více než hodinu. Půjde o bezkontaktní formu, protože zápasu se účastní také děti. Předpokládám, že okolo 13.00 bychom mohli vcházet do vody. Uvidíme, jak bude studená, jestli půjde plavat a podobně," mínil dále hlavní pořadatel, který tvrdí, že loni byl původní počet účastníků větší, někteří ale nakonec vycouvali:

„Byli tací, co v hospodě řekli, že tam vlezou, ale když došlo na lámání chleba, nešli do vody. V letošním roce máme přislíbenu hojnou účast, jsem zvědav, kdo se v jezeře nakonec smočí."

Lukáš Martiník rovněž vysvětlil, jak vznikl nápad uspořádat takovou akci: „Dělají to lidé spojení s opavským taekwondem. Podnikáme toho spoustu. Byť já osobně žiju v Lipníku, kde i trénuju stejně jako v Přerově, stále jsem v kontaktu s oddílem. Chtěli jsme, ať na Silvestra máme nějakou aktivitu. Aby to zkrátka nebylo pouze o tom, že si dospělí vypijí a děti koukají na televizi. Chtěli jsme to prožít aktivně."

Na Stříbrném jezeře by se mělo setrvat zhruba do 14.30. Poté se účastníci začnou přesouvat do fitcentra Marka Vinárka v Popské ulici, kde v 15.00 začne program pro děti a dospělé. Přibližně od 17 hodin bude akce pokračovat volnou zábavou.