„Jedná se o prodejní výstavu. Připraveny budou ukázky lidových řemesel, prodej vánočních vazeb, ozdob a dekorací, chybět nebude ani historický jarmark, vystoupení folklorních, dechových či pěveckých souborů nebo cimbálová muzika.

Pro děti bude připraveno malování na obličej, loutkové divadélko Babky Miládky, dílničky a zdobení perníčků. Zámek bude pro návštěvníky otevřen vždy od devíti do sedmnácti hodin," uvedla starostka Kravař Monika Brzesková.

I letošní ročník bude spojen s dobrou věcí. Součástí Vánoc na zámku totiž bude také letos Strom splněných přání, jehož prostřednictvím mohou lidé podpořit děti z Klokánku v Dolním Benešově.

Tím však možnosti, jak v Kravařích prožít dobu adventu, zdaleka nekončí. „Nejen v tomto adventním čase doporučuji návštěvu našeho kostela svatého Bartoloměje, kde je od podzimu k vidění unikátní vitráž, a sice Panna Marie rozvazující uzly.

I místní farnost připravuje v tomto měsíci setkání pro všechny občany. To se uskuteční 23. prosince na tržnici u obchodního domu. Veřejnost bych ráda pozvala také na vánoční koncerty – 18. prosince vystoupí pěvecký sbor Fialenka, 30. prosince proběhne tradiční Rybova mše, na které zazpívají nejen občané, ale také farníci.

Na 7. ledna je pak naplánován tříkrálový koncert. Zároveň bych všem chtěla popřát krásné, pohodové Vánoce a úspěšný rok 2017," dodala Monika Brzesková.