Také letos je na 26. prosince připraven tradiční okruh dlouhý tři a půl kilometrů. V elitní kategorii ho závodníci absolvují celkem třikrát a urazí trasu přesahující hranici deseti kilometrů.

„Běží se z Litultovic směrem na Choltice a kolem místního mlýna zase zpátky. Převýšení na trati není malé. Startovní pole totiž musí zdolat jeden stoupavý kopec," popisoval ředitel závodu Karel Bönisch.

V minulosti na startu tohoto podniku nechyběly některé známé sportovní osobnosti. A to například letošní evropský halový šampión v běhu na 1500 metrů Jakub Holuša. „Tentokrát asi nepřijede, jelikož je v přípravě. Zúčastnit by se ale měl český rekordman na hladkou pětku Jiří Sýkora," posunul se dále Karel Bönisch.

Na vítěze čeká tradiční odměna v podobě vánočky a také bonboniéry. V Litultovicích všichni věří, že se povede zopakovat rekordní účast z minulého roku: „Šlo o naše maximum. Běželo zhruba dvě stě závodníků. Jinak se většinou na start postaví okolo stopadesátky lidí."

Letošní ročník proběhne jako již tradičně na Štěpána. Prezentace se uskuteční mezi 9.00 až 9.45. Start závodu je pak naplánován na 10. hodinu.