Začátky jsou po všechny dny naplánovány vždy na 10. hodinu. Ti, kteří se rozhodnou přijít, mohou zhlédnout dynamické jízdy. A to například v podání tanků T-34 nebo SD 100.

„Půjde o techniku Armády ČR. K vidění bude i ta ruská. Všechno jsou z 99,9 procent exponáty z našich sbírek. Tuto akci děláme pro lidi a jde nám také o to, abychom techniku projeli. Návštěvníci se tak mohou na vlastní oči přesvědčit o její mohutnosti, o tom, jak funguje v reálu. Máme na to ideální prostor, kde ji můžeme předvést," popisoval jeden z hlavních organizátorů Karel Trlica a vzápětí dodal:

„Výstavu děláme už pojedenácté a zatím jsme se setkali v drtivé většině pouze s pozitivními ohlasy. Neúčastní se jí takové množství lidí, takže nikde nemusíte stát dlouhé fronty, prodírat se davy a podobně.."

Vystavovat se bude těžká pásová technika, obrněné transportéry, vojenské nákladní a osobní automobily, v neposlední řadě pak motocykly. Proběhne také ukázka stavby mostu ženijním tankem a zájemci budou mít možnost se svézt bojovou technikou OT810 či BVP1.

Podrobnější informace a rozpis programu naleznete na internetových stránkách Spolku vojenské historie Deštné www.kvh-destne.opavsko.com.